سهم ایلام از ایجاد اشتغال ۱۰ هزار و ۷۱۶ نفر است

سهم ایلام از ایجاد اشتغال ۱۰ هزار و ۷۱۶ نفر است

[ad_1]

حیدر نعمتی روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان ایلام اظهار داشت: برنامه دستگاه‌های اجرایی در زمینه اشتغال برای استان‌ها تهیه شده است و در آخرین نشست استانداران و معاونان اقتصادی استانداران سرار کشور جمع‌بندی همه استان‌ها مطرح و برش‌های استانی ایجاد اشتغال تعیین شد.

وی افزود: سهم استان ایلام از ایجاد اشتغال در سال جاری مشخص و ابلاغ و در همین راستا به فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی اعلام شده است تا به تفکیک هر شهرستان و هر پروژه تقسیم‌بندی صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: رصد و راستی‌آزمایی تقسیم‌بندی‌ها صورت می‌گیرد و وضعیت دستگاه‌هایی که به تعهدات خود در قبال ایجاد اشتغال عمل نکنند، بررسی و آسیب‌شناسی می‌شود.

وی اظهار داشت: به فرمانداران نیز اعلام شده است تا در کارگروه‌های اشتغال مطرح و مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم بر اساس برنامه زمان‌بندی به تعهدات استان در خصوص ایجاد اشتغال عمل کنیم.

وی با اشاره به دغدغه‌ استاندار ایلام در خصوص مسایل و مشکلات استان و صنوف و مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: باید به صورت دوره‌ای همه واحدهای مشکل‌دار استان شناسایی شوند و در راستای مسایل و مشکلات آنها برنامه‌ریزی لازم انجام گیرد.

نعمتی گفت: کسب و کارهایی در استان وجود دارد که با اندک مشاوره، رفع بیمه و مالیات می‌توان مشکلات واحدهای تولیدی آن‌ها را برطرف کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام اظهار داشت: با توجه به شعار سال باید برای احیا، تکمیل ظرفیت و توسعه واحدهای تولیدی استان در راستای افزایش تولید و تثبیت و ایجاد اشتغال گام برداشت.

وی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران استان خواست: با بازدیدهای میدانی اطلاعات بیشتری در خصوص واحدهای تولیدی کسب کنند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>