سنای آمریکا تلاش برای جلوگیری از فروش تسلیحات سعودی به بایدن را رد کرد

[ad_1]

مجلس سنای آمریکا عصر سه شنبه تلاش های هر دو طرف برای جلوگیری از فروش 650 میلیارد دلاری تسلیحات جو بایدن، رئیس جمهور این کشور به دولت سعودی را رد کرد.

سناتورها با 30 رای موافق در برابر 67 به نفع سناتورهای رند پل (رایج کی، مایک لی (رایج از یوتا) و برنی سندرز (I-Vt.) رای دادند، که اکثریت ساده لازم برای غلبه بر مانع رویه ای را نداشتند.

حامیان این قطعنامه به دلیل نقش عربستان سعودی در جنگ یمن، از جمله محاصره هوایی و دریایی یمن، خواهان محاصره فروش تسلیحات شامل 280 موشک هوا به هوا ساخت شرکت فناوری ریتون هستند.

«ایالات متحده باید تمام فروش تسلیحات به سعودی ها را تا زمانی که محاصره یمن را لغو کند، متوقف کند. پرزیدنت بایدن گفت که تغییر خواهد کرد [Donald] پل قبل از رای گیری گفت: «سیاست ترامپ در حمایت از جنگ عربستان در یمن چندان آشکار نیست که سیاست تغییر کند.

سندرز که به شوخی گفته بود برای توافق با پل در “موقعیتی ناجور و غیرعادی” قرار دارد، افزود که ایالات متحده “نباید” به عربستان سعودی با تسلیحات نظامی پاداش دهد.

ما باید از آنها بخواهیم که به جنگ ویرانگر در یمن پایان دهند. او گفت: «از مدت‌ها گذشته است که به روابط خود با عربستان سعودی که دولت آن دقیقاً برعکس آن چیزی است که به آن اعتقاد داریم، نگاه دقیقی بیندازیم.

اما این رای دموکرات ها را با 28 رای موافق به قطعنامه تقسیم کرد. همه سناتورهای جمهوری خواه به جز لی و پل به این قطعنامه رای منفی دادند.

میچ مک کانل، رهبر حزب جمهوری خواه سنا، که به این قطعنامه رای منفی داد، گفت که سناتورها باید “مراقب باشند که به شرکای دیرینه خود پشت کنند”.

این همان چیزی است که تصمیم همکاران ما در واقع انجام می دهد. او گفت: «این به جهانیان دلیل دیگری برای تردید در قاطعیت آمریکا خواهد داد.

رابرت منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنا (DNJ) افزود که او با فروش مخالف است زیرا “برای شرکای امنیتی ما مهم است که بدانند به تعهدات خود احترام می گذاریم و اولویت را به اقدامات امنیتی برای محافظت از غیرنظامیان می دهیم.”

کاخ سفید نیز این قطعنامه را رد کرد و در بیانیه‌ای اعلام کرد که به شدت با این اقدام مخالف است.

پرونده FMS کاملاً مطابق با وعده دولت برای رهبری دیپلماسی برای پایان دادن به درگیری در یمن و پایان دادن به حمایت ایالات متحده از عملیات تهاجمی در جنگ در یمن است و در عین حال اطمینان می دهد که عربستان سعودی ابزاری برای دفاع از خود در برابر ایران دارد. کاخ سفید افزود: از حملات هوایی حسین حمایت کردند.

روابط ایالات متحده و عربستان سعودی منبع ناامیدی طولانی مدت در کنگره بوده است. پیش از این، سنا از فروش تسلیحات سعودی به ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا جلوگیری کرد، اما نتوانست بر وتوی او فائق آید.

وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی و سعودی نوشت که عربستان سعودی از ایالات متحده و متحدانش در اروپا و خلیج فارس خواسته است تا مهمات خود را که برای محافظت از پادشاهی در برابر حملات پهپادی و موشکی استفاده می کند، پر کنند.

مقامات به WSJ گفتند که ریاض در چند ماه گذشته از سامانه موشکی پاتریوت خود برای خنثی کردن حملات هفتگی موشک‌های بالستیک و پهپادهای شورشیان حوثی مستقر در یمن استفاده کرده است. اما ذخایر موشک های پاتریوت پادشاهی برای رهگیری حملات هوایی به طور خطرناکی کاهش یافته است.

درخواست برای تدارکات پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده بسیاری از حضور نظامی خود را در خاورمیانه کاهش داد و از امنیت پادشاهی حمایت کرد زیرا دولت بایدن به مقابله با قدرت رو به رشد چین در صحنه جهانی روی آورد.

اگرچه انتظار می‌رود ایالات متحده درخواست عربستان سعودی برای رهگیرهای بیشتر پاتریوت را تایید کند، مقامات سعودی به ژورنال گفتند که نگران هستند که تدارکات ناکافی می‌تواند منجر به حمله موفقیت‌آمیز موشکی یا پهپادی شود که به قیمت جان در پادشاهی تمام شود یا به پادشاهی آسیب برساند. اقتصاد با آسیب رساندن به زیرساخت های نفتی حیاتی آن.

در سال 2019، انبوهی از موشک ها و پهپادها با موفقیت از پدافند هوایی عربستان سعودی فرار کردند و نیمی از تولید نفت این کشور را به طور موقت نابود کردند. جنگجویان هوتو خواستار این حمله شدند، اما ایالات متحده و عربستان سعودی گفتند که ایران، که با هوتوها متحد است، مستقیماً در پشت این حمله قرار دارد.

مقامات آمریکایی و عربستانی به ژورنال گفتند که این پادشاهی در ماه های اکتبر و نوامبر بیش از 50 بار مورد حمله هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفته و در همین مدت متحمل بیش از 20 حمله موشکی بالستیک شده است.

تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن، هفته گذشته گفت که شورشیان حوثی در سال جاری حدود 375 حمله برون مرزی به عربستان سعودی انجام داده اند.

عربستان سعودی و متحدانش در مارس 2015 جنگی را علیه فقیرترین کشور جهان عرب آغاز کردند. این جنگ به دنبال بازگرداندن قدرت در یمن به مقامات مورد علاقه ریاض است.

بر اساس گزارش اخیر برنامه توسعه سازمان ملل، تعداد قربانیان جنگ هفت ساله تا پایان سال 2021 به 377000 نفر خواهد رسید.

در نبردها، حدود 80 درصد از جمعیت، یا 24 میلیون نفر، به کمک و کمک متکی هستند، از جمله 14.3 میلیون نفر که نیاز مبرم دارند.

در حالی که ایالات متحده در ابتدا حمایت «لجستیکی و اطلاعاتی» را از کمپین تحت رهبری عربستان انجام می داد، بایدن در فوریه اعلام کرد که ایالات متحده پشتیبانی از همه «عملیات تهاجمی» در یمن را تعلیق می کند. دولت گفت که به حمایت از توانایی پادشاهی برای دفاع از خود ادامه خواهد داد.

با این حال، این وضعیت جدیدترین آزمون روابط بین ایالات متحده و عربستان سعودی است که دولت بایدن تلاش کرد تا با توجه به ترور جمال حشوقی، روزنامه نگار مخالف سعودی در اکتبر 2018 توسط عوامل سعودی در استانبول، آن را تغییر دهد.

یک گزارش اطلاعاتی ایالات متحده نتیجه می گیرد که این ماموران تحت فرمان شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان (MBS) که روابط نزدیکی با ترامپ دارد، عمل می کردند.

در حالی که بایدن در آستانه کمپین انتخاباتی، عربستان سعودی را یک کشور “محرم” خواند، مانند بسیاری از روسای جمهور قبل از خود، او رویکردی عمل گرایانه برای روابط با پادشاهی داشت. پس از انتشار گزارش خاشقجی، دولت او تصمیم گرفت MBS را تحریم نکند و با قرارداد برنامه ریزی شده 650 میلیون دلاری برای صادرات 280 موشک ساخت ریتون و 596 پرتابگر موشک به پادشاهی ادامه داد.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، ریاض از واشنگتن “صدها” دیگر می خواهد رهگیرهای پاتریوت که توسط شرکت فناوری های Raytheon ساخته شده اند و فروش مستقیم آن توسط وزارت امور خارجه در حال بررسی است. این روزنامه گفت که پادشاهی همچنین با متحدان اروپایی و قطر در مورد انتقال رهگیرهای پاتریوت به زرادخانه خود تماس گرفته است، اما دو مقام به این روزنامه گفتند که چنین معامله ای نیاز به تایید آمریکا دارد.

یک مقام ارشد دولت به وال استریت ژورنال گفت: «ایالات متحده کاملاً متعهد به حمایت از دفاع ارضی عربستان سعودی، از جمله در برابر موشک‌ها و پهپادهای شلیک شده توسط افراط‌گرایان حوثی مورد حمایت ایران در یمن است».

این مقام افزود: ما از نزدیک با عربستان سعودی و سایر کشورهای شریک کار می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که هیچ شکاف پوششی وجود ندارد.

علاوه بر تهدید افزایش مرگ و میر غیرنظامیان، ایالات متحده و سایر متحدان منافع زیادی در حفاظت از زیرساخت های سوخت فسیلی عربستان سعودی دارند. اگرچه ایالات متحده بزرگترین تولید کننده نفت در جهان است، عربستان سعودی کمترین هزینه تولید را در این سیاره دارد و نوسانات در تولید آن می تواند به شدت بر قیمت جهانی نفت – و علاوه بر آن هزینه ای که آمریکایی ها برای پمپ بنزین می پردازند – تأثیر بگذارد.

ماه گذشته، اوپک به رهبری عربستان سعودی درخواست بایدن را برای افزایش شدیدتر تولید به منظور کاهش قیمت نفت رد کرد و این امر باعث شد که ایالات متحده و سایر کشورها به جای کاهش تورم انرژی از ذخایر استراتژیک نفت خود استفاده کنند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

آموزش سئو
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin buy instagram followersanalbetroadsmm panelElektronik sigarainstagram takipçi satın al