سامانه ثبت نام ایران خودرو و فروش اینترنتی محوصلات ایران خودرو

در بعضی از پیستونها مواد فولادی بصورت حلقهای در موقع ریخته گری داخل پیستون قرار میگیرند. بعضی از مکانیکها برای رفع مشکل از یک واشر اضافی در کنار سرسیلندر تراش خورده استفاده میکنند و واشر را دوتا میکنند، بهتر است که سرسیلندری که چندبار تراش خورده آن را تعویض کرد و حتما باید سرسیلندر را مورد بررسی قرار داد که تاب نداشته باشد و حتما صاف و بدون پیچ خوردگی و اعوجاج باشد. به علاوه، در این سال محصول تندر90 نیز با همکاری شرکت رنو به سبد محصولات شرکت افزوده شد و باعث گردید انحصار همکاریهای بین المللی ایرانخودرو از شرکت پژو خارج گردد. انژکتورها دارای یک فیلتر بسیار ظریف هستند که سوخت پیش از ورود به مجموعه انژکتور از آن عبور میکند تا برای آخرین مرتبه هرگونه ناخالصی داخلی آن پاک شود. این فیلتر بسیار ظریف بوده و ممکن است به مرور در اثر ذرات معلق داخلی بنزین بگیرد. این ذرات در زمان روشن بودن موتور به دلیل گرمای اطراف انژکتور به سرعت آب و سپس بخار میشوند اما پس از آنکه موتور خودرو خاموش شده و انژکتور سرد میشود بر روی بخشهای داخلی و خروجی انژکتور مینشینند و به مرور تشکیل رسوبی را میدهد که شکل، جهت و میزان پاشش سوخت انژکتور را تغییر میدهد و بدنه انژکتور را نیز کثیف میکنند.

سپس میل لنگ , فلایویل را چرخانده و به وسیله سیستمی به نام کلاچ , قدرت تولید شده را به جعبه دنده یا گیربکس میدهد , سپس شما با تعیین دنده , پیستون یعنی چه قدرت تولید شده را به چرخها رسانده و باعث حرکت خودرو میشوید . با گذشت زمان، احتمال گرفتگی انژکتورها به واسطه رسوبات تشکیل شده وجود دارد. برای جلوگیری از بروز این اتفاق، مواد افزودنی مانند بعضی سیالات به بنزین اضافه می شوند، اما با گذشت زمان، ممکن است این مواد به شکل گیری رسوبات در محفظه احتراق کمک کند تا تراکم و نیازهای اکتان موتور را بالا ببرد. در زمان بروز این اتفاق، اکسیژن ترکیب نشده با سوخت وارد اگزوز شده و حسگر اکسیژن، مخلوط سوخت و هوا را رقیق میخواند؛ در این زمان، ECU نسبت به پیام دریافتی واکنش نشان داده و سپس تحریک انژکتور را افزایش میدهد تا بنزین بیشتری پاشش کند. زمانی که انژکتور در مدار بسته قرار دارد، سیستم کنترل بازخورد سوخت، رقیق بودن بنزین را جبران میکند، اما نمیتواند مشکل را به صورت اساسی اصلاح کند. کار رینگ های روغن این است که پخش روغن روی جدار سیلندر را کنترل کرده و از مصرف غیر ضروری و اضافی روغن جلوگیری کنند.

به علاوه گاهی ذراتی کوچک و یا محلول در بنزین از این فیلتر عبور میکنند که بعداً میتوانند بر روی سوراخ ریز خروجی انژکتور و یا فاصله میان سوزن انژکتور و دهانه آن رسوب کرده و میزان پاشش انژکتور را کم کنند. باک بنزین بسیاری از خودروها دارای یک توری اولیه است تا از ورود اجسام بزرگ به باک جلوگیری کند و به این ترتیب نمیتوان از باک آنها با روشهای قدیمی سوخت را در مواقع خاص بیرون کشید. به طور مثال اگر دو خودرو با وضعیت یکسان، با اندازه پیستون های معین دارید، خودرویی که تعداد بیشتری از این قطعه دارد، قدرت بیشتری تولید می کند. در موتورهای توربو، کثیفی انژکتورها سبب رقیق بودن مخلوط سوخت و هوا میشود که این امر موجب آسیب به موتور خواهد شد. برای این منظور کافی است لوله برگشت سوخت به باک را بیابید و آن را از موتور جدا کنید. پیستونهای چدنی به دلیل سنگینی و همچنین بدنه بزرگتر تنها در خودروهای دیزلی با قدرت بالا استفاده میشوند. پیروزپناه، و.، میرمحمدی، ع.، 1382. تاثیر طراحی کاسه پیستون بر نشر آلایندگی موتورهای دیزلی با پاشش مستقیم. تمیز بودن انژکتورهای سوخت برای عملکرد مناسب موتور، مصرف بهینه سوخت و کاهش پیستون چیست و چه وظیفه ای دارد آلایندگی ضروری است. خودروها به مسدود بودن انژکتور حساس هستند، اما انژکتورهای طرح سوزنی با احتمال مشکلات آلایندگی بالا نیز روبه رو بوده و آسیب پذیرتر هستند.

رقیق بودن مخلوط سوخت و هوا سبب ایجاد کد خطا در ECU میشود که منجر به روشن نشدن موتور و روشن شدن چراغ چک خواهد شد. در صورت عادت به رانندگی کوتاه مدت و روشن و خاموش های مکرر، احتمال ایجاد سریعتر رسوبات در پیشرانه وجود دارد. از سوی دیگر شستوشوی انژکتور نیز باید به روش صحیح انجام شود. با کمک کارشناسان فنی رگلاژ (۰۲۱۷۲۴۹۱) دیگر نگران تشخیص صحیح مشکل خودرو خود قبل از مراجعه به مراکز تعمیراتی نخواهید بود. در صورت خاموش بودن موتور، انژکتورها گرمای زیادی را تحمل میکنند، رسوب بنزین در سوزن های انژکتور بخار شده و مواد مومی شکل از خود به جای می گذارند. در مرحله بعد شستوشوی انژکتور باید با کمک دستگاههای مخصوص که براساس اولتراسونیک طراحی شدهاند انجام شود تا اثر مناسبی بر جای بگذارد. به طور کلی انژکتور نیز مانند بسیاری دیگر از بخشهای خودرو طول عمر مشخصی داشته و تعویض دورهای آن به خصوص در صورت بروز پدیده رسوب توصیه میشود چرا که انژکتور ساختار بسیار ظریفی دارد و این رسوبات بر کارآیی آن اثرات نامطلوبی بر جای میگذارند. با چرخه ی ایجاد شده به راحتی به آن فیدبکهای کیفی و کمی می دهیم تا تولیدشان تقویت و حفظ شود.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت پیستون فوتبال.

ایندکسر

آموزش سئو