سئو خارجی سایت یا Off Page Seo چیست؟

وب سایتی که دارای کیفیت بالا و مفید باشد به احتمال زیاد بک لینک هایی را از وب سایت های دیگر خواهد داشت. مرجعیت و اعتماد بیشتر – علاوه بر موارد سئو داخلی و خارجی، گوگل اخیراً مفهوم Expertise ، Authority و Trustworthiness (EAT) را معرفی کرده است که نقش مهمی در رتبه بندی سایت ها و ارتباط مستقیمی با سئو خارجی دارد. سئو خارجی نشان میدهد که سایت شما چقدر از دید دیگران مهم و قابل اعتماد است. مثلا هنگامی که کلمهی سئو به صورت لینک به یک وب سایت داده شود انکر تکست آن سئو خواهد بود. این بدان معنا است که الگوریتم موتور جستجو پیوند را مشاهده می کند و آن را به عنوان یک اعتبار که به وب سایت اختصاص داده است، حساب می کند. در واقع هر اتفاقی که داخل سایت انجام شود منظور سئو داخلی است. اگر با مبحث سئو آشنایی داشته باشید می دانید که موضوع این نیست که سئو داخلی مهم تر است یا سئو خارجی یا اینکه بخواهید از بین این 2 موضوع یکی را انتخاب کنید.

برای روشن شدن این موضوع بهتر است با یک مثال جلو بریم. استفاده از این روش به مرور زمان در پیشنهادهای گوگل نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت. بک لینک های ما همگی از سایتهای معتبر و دارای رتبه بالا گرفته می شود. من میخواهم سایتم در گوگل بالا بیاید ولی هیچ هزینه ای نکنم. اطلاق می شود تا با بهینه شدن سایت در صفحات نتایج جستجو به لینک های بالایی برسیم و کاربران زیادی را به سمت سایت بکشانیم اما سئو خارجی می خواهیم رتبه سایت خودمان را توسط شبکه های اجتماعی یا گرفت بک لینک بالا ببریم و در نتیجه سئو خارجی نیز افزایش مخاطبین را در پی خواهیم داشت. برخی از افراد بر این باورند که با ساخت یک سایت می توانند در بستر اینترنت به کسب و کار آنلاین بپردازند . 2. محتوایی جذاب و موردپسند: کارربران با مشاهده تبلیغات بیش از حد سریعا آن وب سایت را ترک کرده و دیگر به آن مراجعه نمی کنند در نتیجه سعی کنید رضایت کاربران جلب و به علایق آن ها توجه کنید. سئو خارجی، به اقدامات انجام شده در خارج از وب سایت شخصی شما برای تأثیرگذاری بر رتبه بندی شما در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) اطلاق می شود.

دقت داشته باشید که تفاوت بین برند منشن ( Brand mention ) یا ذکر نام تجاری یا ایجاد لینک و بازاریابی در رسانه های اجتماعی در این است که زمان ذکر برند شما، لزوماً لینکی به وب سایت شما داده نخواهد شد. بنابراین کاربران اینترنتی با خواندن محتوای تبلیغاتی شما، از ویژگیهای وب سایت، محصولات و خدمات آن مطلع میشوند و نام برند شما بهعنوان یک برند معتبر در ذهن ایشان باقی میماند . در معرض دید قرار گرفتن – هر چه محتوای سایت شما بیشتر در شبکه های اجتماعی یا فروم ها به اشتراک گذاشته شود، لایک بگیرد یا به آن لینک داده شود، مسلما هم رتبه بالاتری در نتایج کسب خواهید کرد که منجر به افزایش بازدید سایت تان خواهد شد و هم برند و نام تجاری سایت تان بیشتر در مراجعِ مختلف ذکر شده و بیشتر در معرض دید کاربران قرار خواهید گرفت. از طرف دیگر سایت های وجود دارند، که کار تبادل لینک را انجام می دهند. یکی از مواردی که بر روی سئو داخلی و خارجی تاثیر گذار است، موقعیت سرور است. موتور های جست و جو بر اساس موقعیت مکانی کاربر، مرتبط ترین نتایج را به کاربر نشان می دهد و کار موقعیت یابی را از روی آی پی سرور شما انجام می دهد.

برای مثال زمانی که شمافارسی تایپ می کنید گوگل از روی آی پی سایت شما متوجه این که شما در کدام قسمت قرار دارید می شود و نتایج فارشی را نمایش می دهد، پس یکی از مسائل مهم در سئو داخلی و خارجی سایت انتخاب سرور است. پس باز هم ناراضی آ« سایت را ترک میکنید. در حالت اول (بهم ریختگی حیاط خانه باغ) وقتی ببینید ظاهر سایت نامرتب است و زیبا نیست سریع سایت را ترک خواهید کردید و آن را دوست ندارید. بالاخره اینکار کمک زیادی که به کاربر میکند و حتی به خود گوگل هم بسیار کمک میکند که در موضوعی سایت ها را سریع تر شناسایی کند. ریپورتاژ های آگهی باعث اعتبار در سایت های خبری بزرگ میشوند و این آگاهی را برای کاربر میسازند تا با خیال راحت تر از خدمات استفاده کند. همان طور که مشاهده می کنیم محتوای زیادی در این سایت وجود ندارد یا به عبارتی اصلا محتوا محور نیست و هنگامی که با mozbar لینک های آن را چک می کنیم، لینکی وجود ندارد. بک لینک یکی از پراستفاده ترین کلمات در دنیای بهینه سازی وبسایت یا همان سئو است. یکی از این روش ها استفاده از فاکتورهای مرتبط با سئو درون صفحه است.

این موضوع باعث کلافگی شما میشود که چرا مطلب را پیدا نکرده اید. در گذشته ای نه چندان دور، موتورهای جستجو به خصوص گوگل، به وجود بک لینک سایت شما در سایت های دیگر اهمیت بسیار زیادی می داد و اگر سایت شما دارای بک لینک های زیادی در سایت های معتبر یا غیرمعتبر و سایت های هم موضوع داشت، با ارتقای رتبه سایت شما مطالب تان را در نتایج بالای گوگل نشان می داد. موضوع بسیار جالبی که در مورد بک لینک ها وجود دارد این است که کمکتان می کنند نتایج بسیار قدرتمندی برای سئو بگیرید. اگر یک صفحه وب را تصور کنید؛ هایپرلینک ها مسیرهایی هستند که شما را به صفحات دیگر در همان وب سایت، یا به صفحات وب سایت های دیگر هدایت می کنند. در واقع سایت هایی را با لینک سازی غیر طبیعی جریمه میکند که در طی همین روند غیر طبیعی سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه اجرا شد. در صورت هر گونه تخلف نسبت به قانون های لینک و بک لینک این الگوریتم ها متخلفین را شناسایی کرده اند و در نتیجه آنها را جریمه میکند و ارزش رتبه آنها را نیز پایین خواهد آورد.

ایندکسر

آموزش سئو