روغن درخت چای

بررسی اجمالی

روغن درخت چای از برگهای درخت چای گرفته می شود. این درخت چای توسط دریانوردان قرن هجدهم نامگذاری شد ، آنها از برگهای درختی که در سواحل باتلاقی جنوب شرقی استرالیا رشد می کرد ، چای بوی جوز هندی درست می کردند. روغن درخت چای را با گیاه چای معمولی غیرمرتبط که برای تهیه چای های سیاه و سبز استفاده می شود اشتباه نگیرید.

خرید روغن درخت چای برای آکنه ، آلودگی مژه ها با نوعی کنه (دمودیکوز چشمی) ، قارچ ناخن پا (اونیکومایکوزیس) و پای ورزشکار (Tinea pedis) استفاده می شود. همچنین برای استفاده شوره سر ، شپش ، بوی بد دهان ، و شرایط دیگر، اما هیچ شواهد علمی خوبی برای حمایت از کاربردهای دیگر آن وجود دارد.

چگونه کار می کند؟

مواد شیمیایی موجود در روغن درخت چای ممکن است باکتری ها و قارچ ها را از بین ببرد و واکنش های پوستی آلرژیک را کاهش دهد.
 

موارد استفاده و اثربخشی

 
 

احتمالاً برای

 • آکنه . به نظر می رسد استفاده از ژل روغن چای 5٪ به اندازه 5٪ بنزوئیل پراکسید (اکسی -5 ، بنزاک AC و سایر موارد) برای درمان آکنه موثر باشد. روغن درخت چای ممکن است کندتر از بنزوئیل پراکسید عمل کند ، اما به نظر می رسد کمتر تحریک کننده پوست صورت است . وقتی روغن درخت چای دو بار در روز و به مدت 45 روز استفاده می شود ، علائم آکنه از جمله شدت آکنه را کاهش می دهد اما روغن درخت چای ممکن است از محصول دیگری که با تخمیر نوعی سرو با پروبیوتیک لاکتوباسیلوس تهیه می شود ، اثر کمتری داشته باشد.
 • آلوده شدن مژه به نوعی کنه (دمودیکوز چشمی). تعدادی از مطالعات اولیه نشان می دهد که روغن درخت چای ممکن است این عفونت پلک را درمان کند و علائم مرتبط با آن ، از جمله التهاب چشم و از دست دادن بینایی را کاهش دهد .
 • قارچ ناخن پا (اونیکومایکوزیس). استفاده از روغن درخت چای 100٪ به پوست دو بار در روز به مدت 6 ماه می تواند باعث عفونت ناخن پا قارچی در حدود 18٪ از افرادی که آن را امتحان کنید را درمان کند. همچنین می تواند باعث بهبود ظاهر و علائم ناخن در حدود 56٪ بیماران پس از 3 ماه و 60٪ بیماران بعد از 6 ماه درمان شود. به نظر می رسد قابل مقایسه با دو بار استفاده روزانه از محلول کلوتریمازول 1٪ (Fungoid ، Lotrimin ، Lotrimin AF) است. به نظر نمی رسد غلظت های کمتر روغن درخت چای آنچنان م effectiveثر باشد. به عنوان مثال ، برخی شواهد نشان می دهد که یک کرم روغن درخت چای 5٪ که روزانه 3 بار به مدت 2 ماه استفاده می شود هیچ فایده ای ندارد.
 • پای ورزشکار (Tinea pedis). استفاده موضعی از یک کرم روغن درخت چای 10٪ در مورد و همچنین کرم تولنفتات 1٪ ( Genaspor ، Tinactin ، Ting و غیره) برای تسکین علائم پای ورزشکار ، از جمله جرم گیری ، التهاب ، خارش و سوزش م worksثر است . با این حال به نظر نمی رسد کرم روغن درخت چای 10٪ عفونت را درمان کند. با این حال به نظر می رسد استفاده از محلول روغن درخت چای قویتر (25٪ یا 50٪) هم علائم را تسکین می دهد و هم عفونت را در نیمی از افرادی که به مدت 4 هفته آن را امتحان می کنند برطرف می کند. با این حال ، به نظر نمی رسد 25٪ یا 50٪ روغن درخت چای برای بهبود عفونت به اندازه داروهایی مانند کلوتریمازول یا تربینافین موثر باشد.
 
 

شواهد کافی برای

  • رشد بیش از حد باکتریها در واژن. تحقیقات اولیه نشان می دهد که روغن درخت چای ممکن است به نفع افراد مبتلا به واژینوز باکتریایی باشد.
  • شوره سر. تحقیقات اولیه نشان می دهد که استفاده از شامپوی روغن درخت چای 5٪ به مدت سه هفته در روز و به مدت چهار هفته ضایعات پوست سر ، خارش پوست سر و چربی را در افراد مبتلا به شوره سر کاهش می دهد.
  • پلاک دندان. نتایج حاصل از تحقیق در مورد بررسی اثرات روغن درخت چای بر پلاک دندان متناقض است. برخی تحقیقات اولیه نشان می دهد که مسواک زدن دندان ها با ژل روغن درخت چای 5/2٪ دو بار در روز و به مدت 8 هفته خونریزی لثه را کاهش می دهد اما پلاک را در افرادی که التهاب لثه ناشی از پلاک دارند ، کاهش می دهد. همچنین استفاده از دهانشویه حاوی روغن درخت چای پس از تمیزکاری حرفه ای دندان به نظر نمی رسد که باعث کاهش تشکیل پلاک شود. با این حال به نظر می رسد شستشو با یک محصول خاص (Tebodont) حاوی روغن درخت چای و ماده شیمیایی به نام زایلیتول باعث کاهش پلاک می شود. همچنین به نظر می رسد شستشو با محصول دیگری که حاوی روغن درخت چای ، میخک و ریحان مقدس است باعث کاهش پلاک می شود.
  • خشکی چشم. مالیدن پلک با شامپوی حاوی روغن درخت چای ممکن است باعث کاهش حساسیت و درد چشم در افراد خشک چشم بعد از جراحی آب مروارید شود . این افراد همچنین از قطره های چشمی برای کاهش درد و تورم چشم استفاده می کنند.
  • نوع خفیف بیماری لثه (التهاب لثه). نتایج حاصل از تحقیق در مورد بررسی اثرات روغن درخت چای بر روی التهاب لثه متناقض است. برخی تحقیقات اولیه نشان می دهد که مسواک زدن دندان ها با ژل روغن درخت چای 2.5٪ دو بار در روز به مدت هشت هفته باعث کاهش خونریزی لثه می شود اما سلامت کلی لثه را در افرادی که التهاب لثه ناشی از پلاک دارند ، بهبود نمی بخشد. با این حال به نظر می رسد شستشو با یک محصول خاص (Tebodont) حاوی روغن درخت چای و ماده شیمیایی به نام زایلیتول باعث کاهش التهاب لثه می شود. همچنین به نظر می رسد شستشو با محصول دیگری که حاوی روغن درخت چای ، میخک و ریحان مقدس است ، التهاب لثه را کاهش می دهد.
  • بوی بد دهان. تحقیقات اولیه نشان می دهد که افزودن روغن درخت چای به مخلوط اسانس حاوی روغن نعناع و لیمو می تواند بوی بد دهان را کاهش دهد ، در صورت استفاده به عنوان بخشی از تمیز کردن خوراکی 3 دقیقه ای.
  • بواسیر برخی تحقیقات اولیه نشان می دهد که استفاده از ژل حاوی روغن درخت چای ، اسید هیالورونیک و متیل سولفونیل متان علائم بواسیر را از جمله درد ، التهاب و خارش در کودکان کاهش می دهد.
  • زخم های سرد (تبخال لب). تحقیقات تاکنون حاکی از آن است که استفاده از ژل روغن درخت چای 6٪ در روز 5 بار باعث بهبودی تبخال نمی شود.
  • رشد مو با الگوی مردانه در زنان (هیرسوتیسم). تحقیقات اولیه نشان می دهد که استفاده از اسپری حاوی روغن اسطوخودوس و روغن درخت چای دو بار در روز و به مدت 3 ماه رشد مو را در بعضی از مناطق در زنان مبتلا به هیرسوتیسم کمی کاهش می دهد.
  • شپش تحقیقات اولیه نشان می دهد که روغن درخت چای ممکن است شپش ها را دفع کند. همچنین ، استفاده از ترکیبی از روغن اسطوخودوس و درخت چای باعث از بین رفتن تخمهای شپش و کاهش تعداد شپشهای زنده می شود. مشخص نیست که این عوارض فقط به دلیل روغن درخت چای یا ترکیب اسطوخودوس و روغن درخت چای است.
  • درمان عفونت ناشی از باکتری مقاوم در برابر بسیاری از آنتی بیوتیک ها (MRSA) دشوار است. شواهد در مورد اثرات روغن درخت چای بر روی عفونت MRSA مشخص نیست. به نظر نمی رسد وقتی فقط با درمان استاندارد MRSA مقایسه می شود ، افزودن روغن درخت چای باعث بهبود ترشحات کلی MRSA یا جلوگیری از عفونت می شود. همچنین ، به نظر نمی رسد استفاده از محلول روغن درخت چای هنگام تمیز کردن زخم ها باعث بهبود ترشح MRSA شود. با این حال ، یک مطالعه اولیه نشان می دهد که استفاده از پماد بینی روغن چای 4٪ به علاوه شستشوی بدن روغن روغن چای 5٪ همراه با سایر درمان های استاندارد ممکن است فواید کمی داشته باشد. به نظر نمی رسد روغن درخت چای از ابتلا به MRSA جلوگیری کند.
  • واکنش های آلرژیک پوستی به نیکل. تحقیقات اولیه نشان می دهد که روغن درخت چای رقیق نشده ممکن است باعث کاهش ناحیه و قرمزی واکنش های پوستی در افرادی شود که به تماس با نیکل حساسیت دارند. همچنین برخی از شواهد اولیه نشان می دهد که استفاده از روغن درخت چای رقیق شده روی پوست قبل از قرار گرفتن در معرض نیکل ، واکنش های پوستی را در افراد حساس به نیکل کاهش می دهد.
  • برفک زدن از آنجا که افراد مبتلا به ایدز سیستم ایمنی ضعیفی دارند ، گاهی اوقات با عفونت های “فرصت طلب” مانند برفک کاهش می یابد. برخی شواهد نشان می دهد که روغن درخت چای در بیماران مبتلا به HIV / AIDS که برفک آنها به داروهای ضد قارچ معمول مانند فلوکونازول پاسخ نمی دهد ، مفید است. به نظر می رسد که تعویض و دفع محلول روغن درخت چای به مدت 2-4 هفته باعث بهبود علائم می شود. همچنین شواهد اولیه وجود دارد که استفاده از روغن درخت چای به عنوان بخشی از مخلوط روغن ضروری ممکن است باعث بهبود راحتی دهان در بیماران سرطانی شود. با این حال ، افزودن 1 میلی لیتر روغن درخت چای به یک درمان استاندارد با نرم کننده ، عفونت و التهاب را در افرادی که دندان مصنوعی دارند کاهش نمی دهد.
  • یک عفونت منتقله از راه مقاربتی ناشی از تریکوموناس واژینالیس (تریکومونیازیس). تحقیقات اولیه نشان می دهد که روغن درخت چای ممکن است برای افرادی که نوعی عفونت واژن به نام تریکومونیاز دارند مفید باشد.
  • عفونت های مخمر واژن . تحقیقات اولیه نشان می دهد که روغن درخت چای ممکن است برای افراد مبتلا به نوعی عفونت واژن به نام کاندیدیازیس واژن مفید باشد.
  • زگیل های آب تحقیقات اولیه نشان می دهد که استفاده از ترکیب روغن درخت چای و ید روی پوست کودکان به مدت 30 روز به پاک شدن برجستگی های پوستی ناشی از ویروس پوکس کمک می کند تا فقط روغن درخت چای یا ید به تنهایی.
  • یک بیماری پوستی که باعث قرمزی صورت (روزاسه) می شود.
  • تراکم، شلوغی.
  • سرفه کردن.
  • عفونت گوش (اوتیت میانی).
  • جلوگیری از عفونت در محل بریدگی ، خراش ، سوختگی ، گزش و نیش حشرات و جوش.
  • کرم حلقوی (بدن کچلی).
  • عفونت خارش دار پوست ناشی از مایت (گال).
  • گلو درد.
  • شرایط دیگر.

برای ارزیابی روغن درخت چای برای این موارد ، شواهد بیشتری لازم است.

اثرات جانبی

هنگام مصرف از راه دهان : روغن درخت چای هنگام مصرف دهان به احتمال زیاد ایمن نیست . روغن درخت چای را از طریق دهان مصرف نکنید. به عنوان یک قاعده کلی ، به دلیل احتمال بروز عوارض جانبی جدی ، هرگز روغنهای اساسی رقیق نشده را از طریق دهان مصرف نکنید. مصرف روغن چای درخت از طریق دهان عوارض جانبی جدی ایجاد کرده است ، از جمله گیجی ، عدم توانایی در راه رفتن ، عدم ثبات ، بثورات پوستی و کما.

هنگامی که روی پوست قرار می گیرد : روغن درخت چای برای اکثر افراد هنگام قرار دادن روی پوست احتمالاً ایمن است . ممکن است باعث تحریک و تورم پوست شود. در افراد مبتلا به آکنه ، گاهی اوقات می تواند باعث خشکی پوست ، خارش ، سوزش ، سوزش و قرمزی شود.
 

هشدارها و احتیاط های ویژه

بارداری و شیردهی : روغن درخت چای وقتی روی پوست قرار می گیرد احتمالاً ایمن است . با این حال، آن است که ناامن به احتمال زیاد اگر از طریق دهان. مصرف روغن درخت چای می تواند سمی باشد.

کودکان : روغن درخت چای است به احتمال زیاد ناامن که از طریق دهان. از راه دهان روغن درخت چای ندهید. به عنوان یک قاعده کلی ، هرگز روغنهای اساسی رقیق نشده را از طریق دهان به دلیل احتمال بروز عوارض جانبی جدی ، مصرف نکنید. روغن چای درخت از طریق دهان عوارض جانبی جدی ایجاد کرده است ، از جمله گیجی ، عدم توانایی در راه رفتن ، عدم ثبات ، بثورات پوستی و کما.

روغن درخت چای احتمالاً ایمن استوقتی روی پوست قرار می گیرد ممکن است باعث تحریک و تورم پوست شود. در افراد مبتلا به آکنه ، گاهی اوقات می تواند باعث خشکی پوست ، خارش ، سوزش ، سوزش و قرمزی شود. با این حال ، استفاده از محصولاتی که شامل روغن درخت چای به همراه روغن اسطوخودوس است ، ممکن است برای پسران جوانی که هنوز به سن بلوغ نرسیده اند ، بی خطر باشد. این محصولات ممکن است دارای اثرات هورمونی باشند که می تواند هورمون های طبیعی بدن پسر را مختل کند. در بعضی موارد ، این امر منجر به رشد غیرطبیعی پستان به نام ژنیکوماستی شده است. ایمنی این محصولات در هنگام استفاده توسط دختران جوان مشخص نیست.
 

دوز

دوزهای زیر در تحقیقات علمی مورد مطالعه قرار گرفته است:

بزرگسالان اعمال شده
بر روی پوست :

 • برای آکنه : روزانه 5٪ ژل روغن درخت چای استفاده می شود.
 • برای آلودگی مژه ها با نوعی کنه (دمودیکوز چشمی) : اسکراب های هفتگی پلک با استفاده از روغن درخت چای 50٪ همراه با اسکراب های روزانه پلک با شامپو درخت چای یا 10٪ روغن درخت چای ، یک یا دو بار در روز استفاده می شود به مدت 3-5 دقیقه تا 6 هفته.
 • برای قارچ ناخن پا (اونیكومایكوز) : 100٪ محلول روغن درخت چای دو بار در روز و به مدت 6 ماه استفاده می شود.
 • برای پای ورزشکار (Tinea pedis) : از 25٪ یا 50٪ محلول روغن درخت چای که دو بار در روز و به مدت یک ماه استفاده می شود استفاده شده است. همچنین ، از 10٪ کرم روغن درخت چای که دو بار در روز و به مدت یک ماه استفاده می شود نیز استفاده شده است.

کودکانی که

روی پوست استفاده می شوند :

 • برای آکنه : روزانه 5٪ ژل روغن درخت چای استفاده می شود.
 • برای آلودگی مژه ها با نوعی کنه (دمودیکوز چشمی) : از اسکراب هفتگی پلک با استفاده از روغن درخت چای 50٪ و ماساژهای روزانه پلک با 5٪ پماد درخت چای استفاده شده است.

 

ایندکسرآموزش سئو

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin buy instagram followersanalbetroadsmm panelElektronik sigara