راهنمای کامل و جامع انتخاب قبل از لوله کشی

لوله های آهنی و پلاستیکی عمدتا در آبرسانی و جمع آوری فاضلاب کاربرد دارند همچنین در آبرسانی منازل و اماکن و سیستم های آبرسانی کوچک PLUMBING از لوله های گالوانیزه استفاده می شود.در لوله کشی آب گرم و سرد مصرفی برای اتصال لوله ها به یکدیگر تغییر جهت دادن لوله ها٬ انشعاب گیری و یا تبدیل قطر لوله از قطعاتی استفاده می کنیم که آنها را اتصالات یا وصاله می نامند. به خاطر کم بودن فشار در سیستم های گرمایش هیدرونیک منازل مسکونی و ساختمان های تجاری کوچک، کم ضخامت ترین نوع یعنی تیپMدر این سیستم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در صنعت برق نیز، از لوله مانیسمان برای تولید برج های پشتیبانی خطوط انتقال برق استفاده می شود. این لوله ها از جنس مس بوده و برای انتقال آب از منابع اصلی به محل اسکان جمعیت مورد استفاده قرار گرفته است. همان طور که قبلا اشاره کردیم، یک تکه بودن و عدم وجود جای جوش و درز در لوله مانیسمان، این لوله را منحصر به فرد کرده است. ولی چون در صنایع حساسی استفاده می شوند، از اهمیت بالایی برخوردارند.

زیرا از استحکام بالایی برخوردار است. کاربرد لوله مانیسمان در مقایسه با سایر انواع لوله ها، محدودتر است. کشور ما همراه با کشورهایی مانند هند، آلمان و چین از تولیدکنندگان موفق این لوله به شمار می روند. چنانچه لوله شكسته باشديا حتي داراي ترك مويي جزيي باشد صداي ضربات به صورت بم كه اصطلاحا صداي « مرده چدن » نام داردشنيده ميشود .

اما یکی از مهمترین انواع لوله و اتصالات، لوله های مربوط به انتقال گاز هستند که در دو نوع ۱٫ توکار از جنس فولادی و به صورت مانیسمان یا API و ۲٫ روکار که به صورت درزدار تولید میشود. برای انتقال مواد باارزش و موادی که نشت آن ها بسیار خطرناک است، از لوله بدون درز ( مانیسمان ) لوله بدون درز قیمت استفاده می شود. هرچند در سال های اخیر روش های نوین ساخت لوله های درزدار (لوله جوشی یا لوله درز جوش)نیز تا حد بسیار زیادی پیشرفت کرده و باعث شده است این نقطه ضعف تا حد خیلی زیادی برطرف شود. نحوه تولید آن نیز باعث شده است که قیمت این لوله ها در بازار بالا باشد.

ایندکسر

آموزش سئو