لازم به یادآوری است که لیستی از مک آدرس دستگاه هایی که در حال حاضر به مودم همراه متصل هستند همانطور که در ابتدا ذکر شد در سربرگ Statistics قابل مشاهده است. خب در ابتدا باید اشاره کرد که فعلا تنها اپراتور برخوردار از پوشش گسترده نسل چهارم اینترنت همراه در کشور شرکت ایرانسل است و در واقع در نسل سوم اینترنت همراه نیز همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، پوشش بیشتر و کیفیت بهتری را فراهم کرده است. برخی از مدلهای این محصول تنها با یکی از اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و یا رایتل کار میکنند که اصطلاحا به آنها “لاک” گفته میشود. بر روی دستگاه دو نشانگر دیده میشود که یکی نشانگر وایفای و دیگری نشانگر اتصال به شبکه است. مودمهای ایرانسل، در انواع مختلف و با ویژگیهای بسیار منحصر به فردی تولید و عرضه شدهاند به طوری که تقریبا هرکدام از آنها به طور خاص برای یک شبکه به خصوص، با تعداد کاربران و سرعت مشخصی، طراحی شدهاند. شرکت ایرانسل اما، برای اینترنت 4.5G، توانسته است سرعتی در حدود 1200 مگابیت در ثانیه را ثبت کند که در صورت پخش سراسری، به انقلابی در عرصه سرعت اینترنت همراه، به وسیله مودم ایرانسل تبدیل خواهد شد. چیزی شبیه به رومینگ ملی که کاربرد زیادی در کشور دارد و برای مثال سیم کارت های رایتل در نبود شبکه ی رایتل به شبکه ی همراه اول متصل می گردند.

پیشنهادهای ویژهٔ تخفیفان برای خرید از ایرانسل را در این صفحه مشاهده کنید و خدمات و کالای مورد نظرتان را از ایرانسل با تخفیف خریداری کنید. همانطور که میدانیم، تجهیزات بسیاری لازم است تا کاربران بتوانند به اینترنت و شبکهای پر سرعت دسترسی پیدا کنند و مهمترین دستگاه مورد نیاز، مودم است که به عنوان واسطهای میان شبکه و کاربر شناخته میشود. از آنجایی که قیمت مودم برای بسیاری از کاربران مهم است، وجود یک مقاله درباره قیمت مودم ایرانسل بسیار ضروری و کاربردی می باشد. حرف G، مخفف لغت GENERATION به معنی نسل است و از زمان به وجود آمدن اینترنت همراه تاکنون، در استانداردهایی از قبیل 1G، 2G، 3G و غیره، تعریف شدهاند. گران شدن بستههای اینترنت موبایل به همراه حذف حجم بستههای شبانه رایگان و طرحهای تشویقی اپراتورها، محدودیتها و مشکلات اینترنت ADSL و عدم عرضه پورتهای VDSL به کاربران خانگی خاصا در شهرستانها باعث شده سهم اینترنت TD-LTE در بازار ایران افزایش پیدا کند.

این محصولات از خالی شدن باتری گوشی موبایل شما جلوگیری میکنند و با استفاده از آنها، سرعت اینترنت در مقایسه با مودمهای خانگی بالاتر خواهد بود. مودمها و مخصوصا مودم ایرانسل ، چنانچه در مناطق تحت پوشش قرار بگیرند، میتوانند سیگنالهای ارسال شده توسط شرکت را دریافت کرده و پس از پردازش و بررسی، آن سیگنالها را برای استفاده کاربران، مهیا کنند. در این پنل شما با امکانات مدیریتی روبرو میشوید که میتوانند مفید واقع شوند. تعداد کاربرانی که توسط مودم های lh96 ایرانسل پشتیبانی می شود و به طور همزمان می توانند به مودم وصل شوند ۳۰ نفر می باشد اما یکی از امکانات فوق العاده جذاب اپلیکیشن مودم من این است که این تعداد را افزایش داده است. از جمله این امکانات میتوان به قابلیت اشتراکگذاری فایلها میان دستگاههای متصل به مودم و استفاده از اینترنت همراه به صورت مشترک در میان چندین دستگاه با تعداد اتصال همزمان بیشتر اشاره کرد.

فقط از طریق آداپتور برق تغذیه میکند و وایفای دو بانده آن اجازه اتصال همزمان ۳۲ کاربر را میدهد. لازم به ذکر است که امروزه ایران، به عنوان یکی از کشورهای پشتیبانی کننده از اینترنت بسیار پرسرعت 4.5G نیز شناخته میشود و هم اکنون مودمهای ایرانسل با قابلیت پشتیبانی از اینترنت پرسرعت 4.5G نیز در دسترس قرار دارند و کاربران میتوانند از آنها برای اتصال به اینترنت بسیار پرسرعت، استفاده کنند. برای یادگیری نحوه شارژ مودم ایرانسل لازم است تا بدانید که چگونه سیم کارت مودم را باید شارژ کنید. هرچه ظرفیت باتری دستگاه (بر حسب میلی آمپر ساعت) بالاتر باشد، با هر بار شارژ مدت زمان بیشتری میتوانید از آن استفاده کنید. در صورتی که محصول مورد نظر شما دارای صفحه نمایش باشد، میتوانید اطلاعاتی از قبیل وضعیت آنتندهی، میزان شارژ باتری و تعداد کاربران متصل به دستگاه را دریافت کنید و همچنین از طریق آن، تنظیمات دستگاه را تغییر دهید.

سالیان سال است که مودم ایرانسل به عضوی جدانشدنی در خانهها، شرکتها و ادارهها تبدیل شده است و کاربران بسیار زیادی را با استفاده از تکنولوژی منحصر به فرد و پوشش شبکهای سراسری خود، به اینترنت پر سرعت متصل کردهاند. مودم ایرانسل نیز از بدو تولید، توانایی پوشش از نسلهای مختلف اینترنت را داشتهاند به طوری که هماکنون مودمهای 3G و 4G ایرانسل، به طور سراسری استفاده میشوند. به طور کل، مودم ایرانسل که از نسل اینترنت 3G استفاده میکنند، از لحاظ تئوری توانایی انتقال اطلاعات با سرعت 42 مگابیت در ثانیه را دارند و این عدد برای مودم ایرانسل 4G ، به حدود 150 مگابیت در ثانیه میرسد. از لحاظ فنی، سرعت انتقال اطلاعات نسلهای اینترنتهای همراه، در طول تاریخ در دستهبندیهای مختلفی براساس حرف G، طبقه بندی شدهاند. پیش از بررسی انواع مودم ایرانسل از لحاظ ساخت و سرعت قابل پوشش هرکدام، لازم به بررسی مفاهیم اصلی سرعت اینترنت همراه بپردازیم. با استفاده از مودمهای زیر میتوانید دستگاههای منزل یا محل کار خود را به اینترنت وصل کنید.