ما محصولات رایگان را برای بررسی و شرکت در برنامه های وابسته دریافت می کنیم. برای اطلاعات بیشتر به صفحه افشای ما مراجعه کنید.
هنگام بارداری ، خواب بسیار مهم است اما اغلب گریزان است. بدن یک شخص باردار به طور مداوم در حال رشد و تغییر است. اختلالات خواب مانند سفرهای اضافی به حمام یا افزایش بی قراری از ناراحتی در شب ، می تواند مانع استراحت افراد شود.

کمی از بالش بارداری کمک بگیرید – که به آن بالش مادری نیز گفته می شود. این نوع بالش با توجه به نیازهای مادر طراحی شده است. این در درجه اول استفاده می شود برای حمایت از زنان باردار و دست و پنجه نرم در حال رشد آنها ، تا بتوانند هر شب راحت (و یا هر چرتکه) راحت و راحت بمانند.

درست مانند یک بالش معمولی ، آنچه برای یک شخص ممکن است برای دیگری کار نکند. خبر خوب اینجاست که بالش های بارداری مختلفی برای انتخاب وجود دارد و عوامل زیادی برای کمک به افراد در تصمیم گیری کدام یک ممکن است مناسب ترین آنها باشد.

ما این راهنمای جامع برای همه موارد مرتبط با بارداری را با هم جمع آوری کرده ایم. این کمک می کند تا افراد به پیدا کردن شریک کامل بالش خود و رسیدن به آن خواب شیرین ، بدون وقفه که همه افراد باردار در خواب می بینند.

تولیدات سیدا / Shutterstock

دقیقا یک بالش بارداری چیست؟
ایده پشت بالش بارداری ساده است: یک بالشتک یا بالشی است که برای قرار گرفتن در بدن فرد هنگام رشد و تغییر در دوران بارداری ساخته شده است.

بالش های بارداری در هر شکل و اندازه های مختلف ، اندازه ، پارچه ، پر و قیمت متفاوت است. برخی از طول بدن را پشتیبانی می کنند ، در حالی که برخی دیگر مانند گوه یا لوبیا هستند و برای پشتیبانی جدا شده می توانند دقیقاً در زیر دست انداز کودک شما یا بین زانو قرار گیرند.

نکته مهم برای یادآوری این است که هیچ بالشی جهانی کاملاً مناسب برای همه زنان باردار وجود ندارد (آرزو می کنم!). برای برخی ، این اولین بارداری آنهاست و آنها نمی دانند چه چیز از یک سه ماهه به بعد خوب است. برای دیگران ، این ممکن است دو یا سه دور باشد و حتی اگر آنها می دانند در گذشته به چه چیزی کمک کرده است ، ممکن است چالش ها و ناراحتی های جدیدی وجود داشته باشد. برای داشتن یک ذهن باز مفید است و می خواهید چندین گزینه را امتحان کنید تا یک بالش مناسب برای نیازهای مردم پیدا کنید.

مزایای استفاده از بالش بارداری
یکی از دلایل اصلی – اگر نه دلیل اصلی – بسیاری از خانمها استفاده از بالشی را که به طور خاص برای بارداری طراحی شده استفاده می کنند ، ماندن هرچه راحت تر است.

افرادی که قبلاً بارداری و زایمان را تجربه کرده اند ، می دانند که قبل از تولد به تمام خوابی که می توانند نیاز دارند. والدین با کمبود خواب از زمان صرف زایمان و تحویل فرزند خود ، والدین را شروع می کنند. و هنگامی که آنها در واقع می رسند؟ حداقل هر چند ماه اول رسیدن به هشت ساعت خواب احتمالاً دشوار خواهد بود.

کارشناسان بنیاد ملی خواب (NSF) گفتند: “هنگامی که باردار هستید ، به دلایل مختلف خوابیدن سخت می تواند دشوار باشد.” “یکی از دلایل عمده بیقراری: با بزرگ شدن کودک – و هرچه بزرگ می شوید – یافتن یک موقعیت راحت در شب سخت تر می شود.”

خوشبختانه ، یک بالش مخصوص بارداری ممکن است بتواند روز (یا شب) را در آن جابجا کند و آن را نجات دهد.

به گفته وب سایت والدین نوزادان سالم ، “یک بالش حاملگی مناسب می تواند فشار را بر ستون فقرات ، پشت و باسن تسکین دهد ، در حالی که باعث بهبود تراز باسن ، شانه و ستون فقرات می شود.” “یک بالش حاملگی برای جلوگیری از خوابیدن زن روی معده در وضعیت ناراحت کننده و خطرناک کمک کننده است.”

مزیت دیگر؟ بسیاری از بالش ها حتی پس از بارداری راحت و مفید می شوند. از آنها می توان برای کمک به مادران در هنگام بهبودی پس از زایمان حمایت کرد و در زمینه شیردهی یا سایر فعالیت های پس از زایمان کمک کرد.

انواع مختلف بالش های بارداری
تقریباً پنج دسته اصلی بالش های بارداری وجود دارد. در اینجا توضیحی از هرکدام آورده شده است.

گوه
تصاویر ترکیبی / Shutterstock

بالش های گوه از آنجا که بسیار کاربردی هستند بسیار محبوب هستند و می توانند در حین بارداری و زایمان مورد استفاده قرار گیرند. شکل اغلب با گوه پنیر قابل مقایسه است و می تواند به دو صورت گرد و مثلث باشد. به طور معمول ، افراد گوه را در زیر دست خود می گذارند تا هنگام خواب یا استراحت به حمایت از آن کمک کنند. افراد همچنین می توانند از آن برای بالا بردن پشت یا پاهایش استفاده کنند.

به گفته وب سایت راهنمای والدین ، ​​”گوه های بارداری یکی از ارزان ترین راه حل های بالش در دسترس است.” وی گفت: “بسیاری از مادران گوه های بارداری را دوست دارند ، زیرا هنوز بعد از زایمان عملی هستند. راحت از تماشای تلویزیون راحت می شوید؟ بله بالش مرتب خود را بالا می برید؟ بله برای لذت بردن از بالش گوه بارداری لازم نیست که باردار شوید. “

بدن کامل
استودیو آفریقا / Shutterstock

بالش های حاملگی کل بدن در اطراف بدن شما منحنی است و می توانند بیش از یک طرف از شما حمایت کنند. آنها تمایل دارند به شکل C یا U شکل و گهواره بدن شما باشند – پشتیبانی خوبی را برای گردن و پشت و همچنین بین زانوها و زیر معده شما انجام می دهند.

بالش کل بدن یکی از محبوب ترین انواع بالش های بارداری است زیرا بیشترین پشتیبانی را می کند ، چیزی که بسیاری از افراد باردار هنگام ورود به سه ماهه سوم به دنبال آن هستند.

طول کامل
Ivica Drusany / Shutterstock

یک بالش تمام بارداری در اصل همان چیزی است که می بینید به عنوان یک بالش بدن استاندارد در بازار عرضه می شود. این یک نسخه طولانی تر از یک بالش سنتی است اما می تواند با حمایت از معده و کمک به راحتی در پشت شما هنگام قرار دادن بالش بین زانو ، راحتی لازم را در دوران بارداری فراهم کند.

برخلاف بالش کل بدن ، این انواع بالش حاملگی بر حمایت از یک طرف بدن شما متمرکز خواهد شد. معمولاً مستقیم است ، اما برخی بالش های تمام قد با پارچه ها و فیله های انعطاف پذیر تر ساخته می شوند تا راحت تر به بدن شما قالب ریزی شود.

لوبیا
Babymoov Canada / Facebook

بالش Bean به شکل لوبیا (تعجب آور) و بسیار جمع و جور است. این می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای اضافه کردن پشتیبانی از نقاط خاص روی بدن یک زن باردار است که ممکن است نیاز به توجه بیشتری داشته باشد ، خواه در استراحت در کمر شما در یک صندلی اداری باشد یا بین زانوها در شب یا هنگام خواب. این بالش ها به لطف اندازه کم حجم ، معمولاً بسیار مقرون به صرفه بوده و رفت و آمد آنها آسان است.

بادی

دست انداز دنج / فیس بوک

بالش های حاملگی با تورم ممکن است به اندازه همتایان بدن و طول بدن آنها متداول نباشد ، اما این توانایی را دارند که در رفع برخی نیازهای خاص راحتی در بارداری کمک کنند. به عنوان مثال ، بسیاری از آنها به گونه ای طراحی شده اند که زنان می توانند بدون ایجاد فشار بر فرزندان متولد نشده خود ، بر معده خود استراحت کنند.

نکته جالب در مورد بالش های قابل تورم این است که شکستن آنها باعث می شود تا آنها به راحتی قابل حمل باشند. آنها همچنین از این نظر قابل تنظیم هستند که می توانید تصمیم بگیرید که چقدر بالش بر اساس سطح راحتی شما کامل می شود.

چیزهایی که باید قبل از خرید در نظر بگیرید
اندازه: خبر جالب اینجاست که بالش های بارداری در اندازه های گسترده ای قرار می گیرند. در اینجا چند سوال وجود دارد که به شما کمک می کنند تعیین کنید کدام اندازه برای شما مناسب است.

کجا خواهید خوابید؟
تخت شما چقدر بزرگ است؟
آیا افراد دیگر با شما در رختخواب می خوابند؟
آیا اتاق خود را برای ذخیره بالش هنگام استفاده از آن ندارید؟
آیا با بالش بارداری خود سفر خواهید کرد؟
شکل: برخی بالش ها برای استفاده کلی طراحی شده اند ، در حالی که برخی برای پشتیبانی از یک منطقه خاص شکل گرفته اند. به عنوان مثال ، بالش های گوه اغلب برای استراحت راحت روی کمر در سطح بالا یا قرار دادن در زیر ضربات برای پشتیبانی در شب مناسب هستند.

پر کردن: اگر تا به حال خرید بالش داشته اید ، می دانید چیزهای زیادی در آنجا پر شده است – و برای بالش های زایمان هیچ فرقی نمی کند. در اینجا لیستی کلی از گزینه هایی که هنگام خرید با آنها روبرو خواهید بود:

فوم حافظه
الیاف پلی استر
هوا (تورم)
مهره های میکرو
پشم
الیاف کاپوک (غلاف دانه ای از درخت جنگل بارانی)
پارچه: برخی بالش ها دارای روکش های قابل جابجایی هستند ، در حالی که سایر روکش ها قابل جابجایی نیستند. پوشش ها معمولاً در پارچه های معمولی مانند پنبه ، پنبه ارگانیک ، پارچه پیراهن کشباف ، گره پلی استر و مخمل قرار دارند. همیشه اگر می خواهید چیزی که قابل شستشو و خشک کردن ماشین باشد ، دستورالعمل تمیز کردن را بررسی کنید.

قیمت: دقیقاً مانند سایر موارد در مورد بالش های بارداری ، قیمت ها بسته به آنچه می خواهید متفاوت است. آماده باشید حداقل 20 تا 30 دلار برای یک بالش هزینه کنید. بالش های تمام عیار بالاتر ، بالغ بر 100 دلار است.

سه ماهه و موقعیت خواب: سه ماهه ای که در آن هستید و موقعیتی که تمایل دارید هنگام انتخاب بالش بارداری دست به دست بخوابید ، دست به دست می شوید.

“بنیاد ملی خواب” می گوید: “برای افراد معده خواب ، نبردهای خواب می تواند از اوایل سه ماهه اول شروع شود ، هنگامی که سینه های درد می توانند وضعیت خواب معمول شما را ناراحت کنند.”

NSF می گوید: “در سه ماهه دوم ، اگر هنوز روی پشت خود می خوابید ، زمان آن رسیده است که وزنه وسط در حال گسترش شما می تواند گردش شما را به خطر بیاندازد.” “و تا سه ماهه سوم ، حتی اگر شما به طور طبیعی ترجیح می دهید در سمت چپ خود بخوابید ، که موقعیت ایده آل در دوران بارداری است ، وزن محکم شما – که با افزایش سستی در مفاصل شما همزمان با آماده شدن بدن برای زایمان – می تواند. به درد و دردهای جدی اضافه کنید. “

با توجه به این تغییرات احتمالی در ذهن ، ارزشمند است که در حال حاضر چه احساسی داشته باشید و چه تغییراتی را می خواهید پیش بینی کنید. بالش مناسب بارداری می تواند به راحت تر و راحت تر شدن این انتقال کمک کند.

نکاتی درباره خواب برای همه مادران
اگر یک بالش بارداری در حال حاضر در بودجه موجود نیست ، ارزش دارد که با بالش های اضافی که در حال حاضر در خانه دارید آزمایش کنید تا ببینید آیا آنها تغییری ایجاد می کنند. بنیاد ملی خواب می گوید: “علاوه بر قرار دادن یک بالش در زیر سر و گردن ، سعی کنید یکی را بین زانوها قرار دهید.

همچنین می توانید از دوستان سؤال کنید که آیا یک بالش بارداری استفاده نمی شود ، بنابراین می توانید قبل از خرید برای شخصی خود ، یک تست درایو انجام دهید. ChameleonsEye / Shutterstock

در طول سه ماهه سوم ، به طور کلی بهتر است که در کنار خود بخوابید و از طولانی مدت طولانی دراز کشیدن از پشت خود جلوگیری کنید. یک مطالعه جدید نشان می دهد که خطر زایمان برای زنانی که در سه ماهه سوم خود را به پشت می خوابند ، مضاعف است.

با اجتناب از غذاهای ادویه ای می توانید از سوزش سر دل جلوگیری کنید. اگر به ناراحتی سوزش سر دل مبتلا هستید از بالش بالایی استفاده کنید. ورزش می تواند به افزایش گردش خون کمک کند و احتمال گرفتگی پا را کاهش می دهد که در غیر این صورت می تواند شما را در شب بیدار کند. البته ، اگر شما یک مشکل پزشکی مداوم دارید و یا از بی خوابی رنج می برید ، بهتر است به متخصص پزشکی خود مراجعه کنید.

انتخاب بالش بارداری ممکن است مدتی و آزمایش و خطا به طول انجامد ، اما به خاطر پشتیبانی ، راحتی و عملکردی که بالش مناسب بارداری فراهم می کند ، ارزش آن را دارد.

[توجه ویرایشگر: مطالب ارائه شده در این سایت فقط برای مقاصد اطلاع رسانی عمومی است. هر گونه اطلاعات ارائه شده جایگزینی برای مشاوره پزشکی حرفه ای نیست. ما شما را تشویق می کنیم در صورت نگرانی با پزشک متخصص بهداشت مشورت کنید.]