دستگاه بخارپز برای سال 2020


پخش ویدئو
بخار یکی از سریعترین و اقتصادی ترین راه ها برای طبخ غذا است. با وجود این واقعیت ، این مورد به طور گسترده اتخاذ نشده است زیرا بسیاری از اپراتورهای رستوران نمی دانند چگونه از بخارپز استفاده کنند و در آشپزخانه های خود به طور مؤثر استفاده کنند.

این یک تصور غلط است که فقط سبزیجات را می توان با بخار پز کرد – بیشتر مواد غذایی می توانند در برابر بخار ایستادگی کنند. پخت و پز با این روش به حفظ آب میوه ها و مواد مغذی مهم کمک می کند بدون اینکه باعث تغییر در بافت مواد غذایی یا ایجاد انقباض بیش از حد مانند سایر روش ها شود. با وجود انواع سبک های بخارپز ، از بخارپوشان های فشار برقی تا استوانه های مخصوص ساندویچ کانتر ، تعداد مواد غذایی کمی وجود دارند که با استفاده از بخار قابل تهیه نیستند ، و بیشتر عملیات ارائه دهنده خدمات غذایی از اجرای یک بخار تجاری سود زیادی می برد.

دستگاه بخارپز

هنگامی که شما تعهد کرده اید یک بخارپز مواد غذایی تجاری را برای کار در رستوران خود قرار دهید ، باید نوع مورد نظر خود را تعیین کنید.

راهنمای خریداران لینک سریع
به چه اندازه بخار تجاری نیاز دارید؟
بخارپزها از نظر اندازه بسیار متفاوت هستند ، بنابراین برای کمک به شما در خانه ای که مناسب ترین آشپزخانه شما باشد ، باید در نظر بگیرید که چقدر مواد غذایی را که می خواهید با آن تهیه کنید ، است. به طور معمول ، بخارپزهای تجاری تجاری اندازه گیری می شوند که آیا آنها می توانند تابه هایی با ابعاد کامل به ابعاد 12 اینچ با 20 اینچ یا قابلمه های نیم سایز که 10 اینچ را با 12 اینچ اندازه گیری می کنند ، و همچنین چه تعداد از هر یک از آنها را نگه می دارند.

دستگاه بخارپزهای با اندازه کامل بین 6 تا 16 قابل حمل بخار با اندازه کامل را در خود نگه می دارد ، در حالی که بخارپزهای تجاری کوچکتر روی میز کوچک بین سه تا شش قابلمه نگه می دارند. از آنجا که منوی هر آشپزخانه منحصر به فرد است ، فقط در نهایت می توانید تصمیم بگیرید که چه اندازه بخار تجاری تجاری متناسب با آن قرار دارد. برای گرفتن ایده که اندازه کشتی بخار شما ممکن است نیاز، جدول زیر از آیتم های معمول بخار و چگونه بسیاری از پوند از هر شما می توانید در تمام سایز 2 طبخ دیدن 1 / 2 اینچ عمیق تابه.

تولید – محصول مقدار در هر پان زمان متوسط ​​طبخ
نیزه های بروکلی تازه 6 پوند 3 دقیقه
لوبیای سبز منجمد 6 پوند 8 دقیقه
تخم مرغ پخته شده سخت 3 دهم 14 دقیقه
سینه بوقلمون 12 پوند 8 دقیقه
برای رسیدن به بهترین نتیجه ، بیشتر مواد غذایی باید در قابلمه های سوراخ دار و بدون سرپوش بخار شوند تا حداکثر سطح سطح برای رسیدن بخار فراهم شود. قابلمه های محکم ، رطوبت را به دام می اندازد و مواد غذایی را از بخار دور نگه می دارد ، هدف از پخت و پز با بخار را شکست می دهد و به طور بالقوه شما را با محصول ماسکی رها می کند.

راهنمای خریداران بخارپز مواد غذایی تجاری
لامپ روشنایی
نکته خرید شماره 1

میزان غذایی را که با بخارپز می پزید ، در نظر بگیرید. مدل های Countertop و کف برای نگهداری تعداد و اندازه های مختلف قابلمه طراحی شده اند.

تفاوت بین بخار کنوود و فشار چیست؟
خرید با فشار
بخار یکی از سریعترین و اقتصادی ترین راه ها برای طبخ غذا است. با وجود این واقعیت ، این مورد به طور گسترده اتخاذ نشده است زیرا بسیاری از اپراتورهای رستوران نمی دانند چگونه از بخارپز استفاده کنند و در آشپزخانه های خود به طور مؤثر استفاده کنند.

این یک تصور غلط است که فقط سبزیجات را می توان با بخار پز کرد – بیشتر مواد غذایی می توانند در برابر بخار ایستادگی کنند. پخت و پز با این روش به حفظ آب میوه ها و مواد مغذی مهم کمک می کند بدون اینکه باعث تغییر در بافت مواد غذایی یا ایجاد انقباض بیش از حد مانند سایر روش ها شود. با وجود انواع سبک های بخارپز ، از بخارپوشان های فشار برقی تا استوانه های مخصوص ساندویچ کانتر ، تعداد مواد غذایی کمی وجود دارند که با استفاده از بخار قابل تهیه نیستند ، و بیشتر عملیات ارائه دهنده خدمات غذایی از اجرای یک بخار تجاری سود زیادی می برد.

هنگامی که شما تعهد کرده اید یک بخارپز مواد غذایی تجاری را برای کار در رستوران خود قرار دهید ، باید نوع مورد نظر خود را تعیین کنید.

Elegance Simple of Convection Steamer
خرید توسط Convection
بخار کنوود برای بخارپز کردن ، شکارچی شدن ، ذوب کردن ، خورش ، گرم کردن مجدد و پخت و پز ایده آل هستند. شما حتی می توانید با خرد کردن تخم مرغ های خود در یک تابه ورقه ای ، بخارپز کردن آنها و سپس برش دادن آنها به قطعات ، یک تخم مرغ آب پز را که در صافی قرار دارد بدون لایه برداری یک تخم مرغ تنها آماده کنید. به عبارت دیگر ، بخارهای جابجایی می توانند تعدادی کار را انجام دهند که عموزاده تحت فشار آنها نمی توانند.

بخارهای جابجایی بسیار انعطاف پذیرتر و بخشنده هستند. غلبه بر بیشتر غذاها در یک ، تقریبا غیرممکن است. به همین دلایل ، آنها در خدمات غذایی غذای تجاری بسیار محبوب تر از گزینه جایگزین تحت فشار هستند.

بخارپزهای مواد غذایی همرفت در دمای 212 درجه فارنهایت پخته می شوند. از آنجا که بخار وسیله ای مؤثر برای انتقال حرارت است ، حتی این که دمای نسبتاً کم نیز سبزیجات منجمد را در عرض چند دقیقه کاملاً می پزد. قسمت همرفت نام آن از حرکت طبیعی تکان دهنده ناشی می شود که در اثر گردش بخار در داخل کابینت اتفاق می افتد و به غذا سریعتر کمک می کند. تولید کنندگان غالبا کابینت های خود را برای تقویت این اثر گردش خون طراحی می کنند و برخی شامل فن ها نیز می شوند. روش دوم همرفت اجباری نامیده می شود.

Steamer Specialty ظرفیت
خرید توسط تخصص
بخارپزهای مخصوص برای اپراتورهایی که فقط نیاز به پخت و پز بخار پز بعضی اوقات دارند توصیه می شود. این قطعه تجهیزات همچنین به عنوان بخار فلش شناخته می شوند که دارای قسمت های یک یا یک تابه نیمه تمام سبزیجات و سایر غذاهایی هستند که در کشوی بیرون کشیده شده اند. بهترین بخارپزهای تجاری تجاری را می توان در رستورانهای غذا ، غذا ، بارها و فروشگاههای میان وعده یافت. فقط کافی است واحد را با یک یا دو پیمانه آب مقطر پر کنید که در یک صفحه گرم می شود و مقادیر محدود بخار تولید می کند.

Steamer Simple Partion
خرید توسط Portion
بخارپزهای ساخته شده برای گرم کردن محصولی مانند تورتیلا و پیتاس و همچنین غذاهای سرد از پیشگیری شده از قبیل حیاط و غذاهای جانبی ساخته می شوند. این تجهیزات برای موسساتی که نیاز به واحدهایی با ردپای کوچک داشته باشند ایده آل است. این تنها با توان الکتریکی موجود است ، اما می تواند برای بخار بی سیم یا لوله کشی ساخته شود.

لامپ روشنایی
نکته خرید شماره 2

بخارپوشانهای فشار برای تهیه محصول متراکم توصیه می شوند ، اما بخارپکن های همرفت آشپزی ملایم را انجام می دهند در حالی که غلبه بر غذاها را دشوار می کند. بخارپزهای مخصوص برای بخار کم ظرفیت مناسب هستند و بخارهای بخش نیز کمترین ردپای را دارند.

در مورد نیازهای نصب بخارپز چه مواردی را باید در نظر بگیرید؟
بخار بخارها به دلیل داشتن ملاحظات طراحی و نصب که سایر تجهیزات در آن وجود ندارد در آشپزخانه بی نظیر هستند. یک سوال بزرگ برای پرسیدن درست خفاش این است که بخار از کجا می آید. بخارپزهایی وجود دارند که بخار را از یک منبع خارجی می گیرند ، آنهایی که بخار خود را از آب ورودی تولید می کنند ، و آنهایی که بخار را از مخزن پرشده دستی ایجاد می کنند.

قبل از ورود به منابع بخار ، مؤلفه دوم که باید در نظر داشته باشیم تخلیه است. بعد از اینکه بخار گرمای خود را به مواد غذایی شما منتقل می کند ، رطوبت به صورت مایع متراکم می شود که در این صورت نیاز به تخلیه فاضلاب یا زهکشی میعانات است. شما باید بررسی کنید که آیا مقررات محلی نیاز دارند که فاضلاب زیر 140 درجه فارنهایت باشد ، همانطور که بسیاری از مناطق موظف است. اگر اینگونه باشد ، به واحدی نیاز دارید که آب سرد را به رواناب اضافه می کند تا در هنگام خروج از واحد ، آن را در دمای مطمئن خنک کند.

آشپزی با دیگ ساختمان شما
بهترین بخارپزهای تجاری تجاری که نیاز به بخار ورودی دارند ، می توانند بخار را از یکی از دو منبع خارجی دریافت کنند. اگر در داخل ساختمان شما دیگ بخار وجود داشته باشد ، می توانید با بهره گیری از منابع موجود در آن و صرفه جویی در مصرف انرژی زیادی ، آن را به بخار تجاری تجاری خود متصل کنید. بسیار مهم است که آب از دیگ بخار تمیز باشد زیرا آب در تماس مستقیم با مواد غذایی موجود در بخار شما قرار می گیرد. مقررات محلی خود را برای الزامات ایمنی در آب بررسی کنید.

اگر آب دیگ بخار ساختمان شما قابل تهیه نیست اما هنوز می خواهید از آن استفاده کنید ، می توانید بخار را انتخاب کنید که بخار را از طریق مبدل حرارتی هدایت می کند. این تجهیزات حاوی کویلهایی است که از طریق یک مخزن داخلی پر از آب قابل شرب از منبع دیگری عبور می کند و گرما را برای ایجاد بخار تازه از آب تمیز منتقل می کند.

آیا باید بخواهید ژنراتور بخار بخرید؟
اگر دیگ بخار را در ساختمان خود ندارید ، هنوز می توانید از بخار مستقیم بهره ببرید در صورتی که ژنراتور بخار بخرید تا در کنار واحد خود مورد استفاده قرار گیرد. این قطعات مستقل از تجهیزات هستند که آب ورودی را به بخار تبدیل می کنند و سپس آن را به تجهیزات پخت و پز لوله می کنند. این گزینه به طور معمول برای کارهای بزرگ که چندین دستگاه بخار یا سایر تجهیزات مبتنی بر بخار کار می کنند ، سودمندتر است. اگر تصمیم به اجرای یک مورد دارید می توانید قطعات پخت و پز مستقیم بخار را خریداری کنید که نسبت به بویلرهای داخلی بطور قابل توجهی ارزان تر هستند.

خرید توسط Boiler basedخرید توسط Boilerlessخرید توسط منبع خارجی
بخار با دیگهای داخلی
اگر ترجیح می دهید با تجهیزات تولید بخار خارجی سر و کار نداشته باشید ، گزینه دیگر انتخاب بهترین بخار تجاری تجاری است که بخار خود را تولید می کند. این مدل ها در دو نوع موجود است: واحدهای بدون دیگ بخار و مدل هایی که حاوی دیگ محصور هستند.

بخارهای مستقر در دیگ بخار آب را از اتصال ورودی به دیگ محصور می گیرند و آن را به بخار تبدیل می کنند. این گزینه شما را ملزم به استفاده از آب تمیز و خالص برای بخار می کند. حتی آب تصفیه شده باعث می شود سنگ آهک سنگین باقی بماند ، بنابراین بسیار مهم است که این واحدها طبق دستورالعمل تولیدکننده مرتباً تمیز و تهویه شوند. اگر این تعمیر و نگهداری مهم انجام نشود ، سنگ آهک می تواند برای اجزای سازنده فاجعه ایجاد کند.

گزینه دیگر یک دستگاه بخار بدون بخار است که به این دلیل نامگذاری می شود زیرا در آن دیگهای محصور سنتی وجود ندارد بلکه از یک روش گرمایش دیگر استفاده می کند. بخار ممکن است از یک مخزن آب آزاد در قسمت زیرین واحد یا یک اسپریتریز که آب سرد را روی فلز داغ داخل کابینت پخش می کند ، حاصل شود. این نوع بخار تمیز کردن و سرویس دهی آسانتر است ، اگرچه این مدل ها تمایل دارند که محصول را آهسته تر بپزند و آن را با بافت کمتری نسبت به تجهیزات دیگ بخار یا بخار مستقیم رها کنند.

Steamers بدون ارتباط
اگر تاکنون گزینه های تحت پوشش برای عملکرد شما غیر عملی به نظر می رسند ، یک دیگ بدون اتصال در نظر بگیرید. این موارد باید به صورت دستی با آب شیرین پر شود و هر روز خالی شود و نیازهای نیروی کار شما را بالا ببرد. با این حال ، آنها تمایل دارند که در ابتدا ارزان تر از هر گزینه دیگری باشند.

در هر صورت ، شما هنوز هم می خواهید که بهترین کیفیت ممکن آب را داشته باشید زیرا این واحدها هنوز در معرض پوسته پوسته شدن و تخریب ناشی از سنگ آهک و سایر ناخالصی های آب هستند. یک فیلتر آب مناسب و آبگیری مناسب به طور منظم می تواند به کاهش مشکلات کمک کند.

خرید بدون اتصالفروشگاه لوله کشی
لامپ روشنایی
نکته خرید شماره 3

قبل از خرید یک بخار تجاری ، به این فکر کنید که بخار شما از کجا می آید. برخی از بخارپزهای تجاری تجاری قادر به تولید بخار مخصوص خود هستند ، در حالی که برخی دیگر به منابع خارجی مانند دیگهای بخار یا ژنراتورهای بخار متکی هستند.

گاز در مقابل برق: چگونه بخارپز خود را نیرو می دهید؟
بهترین بخارهای تجاری تجاری می توانند مجهز به کار با برق یا گاز باشند. بخارپزها با سرعت بیشتری گرم می شوند ، اما در صورت عدم دسترسی به خطوط گاز طبیعی گزینه ای نیستند و یا جایی برای مخازن LP ندارید. مدلهای برقی را می توان تقریباً در هر نقطه نصب کرد ، هرچند باید اطمینان حاصل کنید که ولتاژ مناسب است و یک خروجی اختصاص داده شده به واحد دارید. بعضی از واحدهای برقی نیز لازم نیست که در زیر کاپوت قرار گیرند ، بنابراین کدهای محلی خود را برای محدودیت ها بررسی کنید. اگر این تصمیم به هزینه های عملیاتی کاهش یابد ، انجمن اطلاعات انرژی ایالات متحده دارای منابعی است که می تواند در مقایسه هزینه های منابع انرژی مختلف به شما کمک کند.

لامپ روشنایی
نکته خرید شماره 4

بخارهای گازی قادر به گرم کردن سریع تر محصول هستند ، در حالی که مدل های برقی فرآیند نصب ساده تری دارند.

راهنمای سریع KaTom برای خرید یک بخار تجاری
آیا می خواهید روشی ساده تر برای انتخاب استیل خود استفاده کنید؟ شکست سریع ما در زیر!

تولید – محصول. مشخص کنید کدام غذاها را بخار می کنید و واحدی را تهیه می کنید که بهترین غذاها را برای آنها تهیه می کند.
ظرفیت. تخمین بزنید که در یک زمان معین چقدر بخار می شوید و سعی کنید مدلی را پیدا کنید که حداقل با آن مقدار مطابقت داشته باشد.
نصب و راه اندازی. بدانید که بخار از کجا می آید.
قدرت. تعیین کنید که آیا شما یک مدل گاز یا الکتریکی را ترجیح می دهید.