محاسبه و تبدیل شماره حساب و شماره کارتهای بانکی بانک سرمایه به شماره شناسه شبا روی لینک زیر کلیک نمایید. شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار “شبا” نامیده می شود، شماره اي است ۲۴ رقمي که يک حساب بانكي را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانكي ايران مشخص مي كند. شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار «شبا» نامیده می شود، شماره ای است 24 رقمی که یک حساب بانکی را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکی ایران مشخص می … شماره شبا برای هر نوع حساب بانکی قابل تعریف است و برای دریافت شبا نیازی به داشتن یک نوع حساب خاص نخواهید داشت. شبا به منظور تسهیل و استانداردسازی مبادلات بین بانکی و بینالمللی بانکهای کشور، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با استاندارد ISO 13616 تعریف و تبیین شده است و برای نخستین بار در سایت بانک ملی ایران اجرا و عمومی شد.

BBAN به طول ۲۲ رقم که شماره پایه حساب بانکی را تشکیل می دهد و در بند (۵) این سند در مورد آن بحث شده است. 3-1-3- استفاده از حروف تنها برای کد کشور (دو رقم سمت چپ شبا) مجاز است. در بانک توسعه صادرات ایران نیز برای دریافت IBAN از طریق شماره حساب سفیر بانک توسعه صادرات ایران به این لینک بروید. اگر باقیمانده تقسیم برابر با عدد ۱ شد کد شبا و یا به عبارت بهتر کد IBAN مورد نظر صحیح است و در غیر این صورت کد اشتباه است. شبا. “شبا” یا شماره حساب بانکی ایران (IBAN)،کدی 26 کاراکتری است که به منظور تسهیل و استانداردسازی مبادلات بین بانکی و بینالمللی بانکهای کشور، توسط … شناسه حساب بانکی ایران (شبا). در این دسته بندی ها به بخش سپرده ها و خدمات ریالی رفته و گزینه محاسبه شناسه حساب بانکی ایران (شبا) را انتخاب کنید. کارتهای بانکی در انجام تراکنشهای مالی، سوء استفاده از رمزهای ایستا (ثابت) افزایش قابل ملاحظهای پیدا کرده است. در حقیقت شماره شبا با احتساب حروف IR یک کد 26 کاراکتری است.

هر شماره حساب بانکی ، قابل تبدیل به یک شماره حساب “شبا” خواهد بود و اين شماره در آينده نزديک جهت تبادلات بين بانکي جايگزين شماره حسابهاي فعلي بانک خواهد شد. ۲- هر شماره حساب بانکی (صرف نظر از آنکه متعلق به کدام بانک باشد)، قابل تبدیل به یک شماره حساب «شبا» خواهد بود. به گزارش روابط عمومی بانک ملت ، در راستای سیاست های بانک مرکزی و به منظور استانداردسازی شماره حساب های مشتریان در قالب شناسه حساب بانکی ایران (شبا) ، تمام شعب این بانک برای ارائه شماره حساب مذکور به مشتریان آمادگی دارند. مشتریان با در اختیار داشتن شماره “شبا”ی حساب خود قادر خواهند بود تا نقل و انتقال وجوه بین بانکی خود را با حداقل خطا و بدون ارائه اطلاعات اضافی انجام دهند. هر شماره حساب بانکی (صرف نظر از آنکه متعلق به کدام بانک باشد)، قابل تبدیل به یک شماره حساب «شبا» خواهد بود. ز- کاربر می تواند با انتخا زمان اعتبار رمز پویا و سقف مبلغ تراکنش، یک رمز پویا دریافت کند این رمز با توجه به مدت زمان و سقف مبلغ تعیین شده قابل استفاده خواهد بود.

در صورتی که کاربر گزینه “بله” را انتخا کند، پیغام غیرفعال سازی نمایش داده می شود. نمایش در اشکال نوشتاری: در اشکال نوشتاری، مانند فرمها و نامه ها، از سمت چپ، بین هر چهار کاراکتر، یک فاصله قرار می گیرد. شناسه بانک یک عدد سه رقمی است که براساس کد بانکها تدوین شده است. حالا این عدد را بر عدد ۹۷ تقسیم میکنیم. این شماره که با هدف تسهیل و استانداردسازی مبادلات بین بانکی داخلی و بین المللی تمامی بانک های کشور تعریف و تبیین شده است تمامی اطلاعات یک شماره حساب معمولی را دارد و مشتریان بدون این که نگران سایر جزییات حساب باشند می توانند نسبت به انتقال وجوه بین بانکی اقدام کنند. به منظور دریافت شماره شناسه حساب بانکی ایران (شبا) برای حساب های بانک ملت بایستی شماره حساب / شماره قرارداد مورد نظر را وارد نموده و عبارت امنیتی مشاهده شده را در فیلد مربوطه درج نمائید. جهت تولید و مشاهده شماره شناسه شبای بانک گردشگری این روی لینک زیر جا کلیک نمایید. !

تولید شماره شناسه شبا بانک ملت روی لینک زیر کلیک نمایید. جهت دریافت شماره شبای بانک اقتصاد نوین روی لینک زیر کلیک نمایید. این شماره در آینده نزدیک جهت تبادلات بین بانکی جایگزین شماره حساب های فعلی بانک خواهد شد. در تمام سامانههای پرداخت بین بانکی منحصراً از این نوع شماره حساب استفاده میشود. برای حواله هایی که از شبا در آنها استفاده می شود، نیاز به دانستن، ذکر و کنترل هیچگونه اطلاعاتی نظیر نام بانک، نام یا کد شعبه، شماره حساب، نوع حساب و درگیری با کدهای مختلف و گوناگون ندارید. شماره شبا تمامی اطلاعات مربوط به حساب از جمله نام بانک، نوع حساب، شماره حساب و کشوری که حساب متعلق به آن می باشد را دارا می باشد و به همین دلیل در انجام تراکنش ها نیازی به وارد کردن این اطلاعات نخواهید داشت. براي هر حسابي که داريد ، مي توانيد يکشبا ي مخصوص به آن حساب دريافت کنيد .شبا براي انواع حساب ها مانند جاري ، سپرده ، تسهيلات ، و نظاير آن مي تواند مورد استفاده قرار گيرد .