دانش آموزان برتر کهگیلویه و بویراحمد در مسابقه سفیران سلامت تجلیل شدند

[ad_1]

سیده فریبا حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آیین با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و حضور برخی مراقبان بهداشت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

وی افزود: ۱۰ دانش آموز برتر کهگیلویه و بویراحمد در مسابقه ملی سفیران سلامت در این آیین به طور نمادین تجلیل شدند و هدایای سایر دانش آموزان برگزیده نیز برای توزیع بین آنها به ۱۳ شهرستان و منطقه آموزشی استان ارسال شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این مسابقه ملی اردیبهشت ماه امسال و همزمان با سراسر کشور در استان برگزار شد.

حسینی عنوان کرد: چهار هزار و ۵۰۰ دانش آموز مقاطع ابتدایی و متوسطه اول کهگیلویه و بویراحمد در این مسابقه ملی شرکت کردند.

وی ابراز داشت: تعداد آثار ارسالی از سوی دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد به دبیرخانه این مسابقه ملی در تهران در قالب فیلم کوتاه، کلیپ، شعر، داستان و خاطره نویسی چهار هزار و ۵۰۰ مورد بوده است.  

حسینی گفت: هدف از برگزاری این مسابقه ملی در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان ها افزایش میزان آگاهی دانش آموزان و اولیای آنها نسبت به بیماری کرونا و مقابله هر چه بهتر با آن است.

وی اظهار داشت: شعار این مسابقه ملی در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان ها شامل «هر دانش آموز یک سفیر سلامت» بوده است.

تعداد دانش آموزان پسر و دختر مشغول به تحصیل مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۱۶۱ هزار نفر است.

[ad_2]

Source link