خانه هوشمند چیست؟

مرحله بعد در محیط نرم افزار Arduino IDE کد های مربوطه و همچنین مشخصات شبکه داخلی را وارد می کنیم. مشخصات فنی : کانکس نگهبانی فانتزی از استراکچر فلزی با پروفیل های آهنی بضخامت 2 میلیمتر و شاسی تیر آهن 16 بصورت دورکلاف نورد شده بوده. این امر تا حدودی قابل پیشگیری بوده و با استفاده از گزینه های جایگزین می توان در هزینه ها صرفه جویی نمود اما باز اگر بخواهیم سازه ای از هر لحاظ بی نقص داشته باشیم قطعا مستلزم پرداخت هزینه ای به مراتب بیشتر از یک کانکس معمولی خواهیم بود. هاب هوشمند با صفحه نمایش لمسی همچنین چند امتیاز اضافه را ارائه می دهد، مانند گزینه هایی برای تماشای فیلم، برقراری تماس FaceTime، یا تنظیم تایمر آشپزخانه و آشپزی همراه با ویدیو. یک هاب خانه هوشمند می تواند همه دستگاه های شما را ادغام کند و ممکن است از 30 دلار شروع شود.کلیدهای روشنایی و دیمرها، پردهها، دریچهها، فنها، قفل درها، ردیابهای نشت، سیستم امنیتی، هشدارهای دود/مونوکسید کربن، ترموستات، بلندگوها، پریزها و دستیار صوتی نمونههایی از مواردی هستند که میتوانید به هاب خود متصل کنید.پس از اتصال، روالهای شخصیسازی شده – مانند خاموش کردن چراغهای دفتر خانه و روشن کردن موسیقی در آشپزخانه در پایان روز کاری – میتوانند ایجاد شوند.گاهی اوقات ممکن است تلفن شما برای مدیریت هوشمندی خانه شما کافی باشد.

با نصب تجهیزات خانه هوشمند در ساختمان میتوانید بدون اینکه نگران سرقت خانه و یا اتفاقات غیرمنتظره دیگری مانند نشت گاز، ترکیدگی لوله آب، اتصال سیمهای برق و حتی آب دادن به باغچه و گلدانهایتان باشی، بهراحتی برای سفری لذتبخش برنامهریزی کنید. زمانی که در خانه حضور دارید، بدون نیاز به اینترنت می توانید تجهیزات خود را کنترل کنید. نکات منفی سرویس کنترل مرکزی: یکی از بزرگترین ایرادهایی که به سیستم کنترل مرکزی وارد میشود هزینه بالا برای فراهمسازی آن است. علاوه بر این، گسترش دهنده دامنه به عنوان یک بلندگوی هوشمند دو برابر میشود. تجهیزات خانه هوشمند براساس نوع ارتباطشان به دو گروه کلی تجهیزات با ارتباط بی سیم و تجهیزات با ارتباط سیمی تقسیم می شوند. به طور کلی محصولات خانه هوشمند گلدور در دو گروه وای فای و RF تولید و عرضه می شوند. گروه دیگری از انواع تجهیزات هوشمندسازی ساختمان ، تجهیزات سیمی هستند. هوشمند سازی کامل و اصولی ساختمانها بسیار هزینهبر است ولی تجهیزات و دستگاههای هوشمندی هم در بازار و با هزینه به مراتب کمتری در دسترس هستند.

این فناوری هزینه بسیار کمتری نسبت به سیستم کنترل مرکزی دارد و دستگاههای بیشتری برای آن پروژه هوشمند سازی خانه طراحی شده است. در اینجا منظور ما از کانکس کارگاهی سازه هایی می باشد که توجه به کارایی و اقتصادی بودن در آنها در درجه اول قرار داشته و بیشتر دوام و ماندگاری و کاهش هزینه ها مدنظر قرار دارد تا زیبایی و طراحی اختصاصی. شرایط استفاده از کانکس مطبوعاتی پس از خرید و انتقال کانکس مطبوعاتی نکاتی برای استفاده از آن وجود دارد که می بایست مورد توجه قرار گیرد. همچنین وقتی در خانه نباشید این ترموستات به حالت «راه دور» رفته و با تنظیم دمای خانه، مبلغ قبض های استفاده از وسایل گرمایشی و سرمایشی شما کمتر خواهد شد! الان اگه بخوای بعد از یک روز کاری سخت بیایی خونه میتونی از محل کار مشخص کنی که دمای هوا چطوری باشه یا چراغ ها کی روشن بشن یا حتی میتونی سناریو هایی مشخص کنی که وسایل به طور برنامه ریزی شده و خودکار شروع به کار کنن اینطوری موقعی که وارد خانه میشی احساس آرامش و راحتی داری فرقی هم نمیکنه ساکن چه شهری باشی چون این خانه ها مدرن با تکنولوژی های پیشرفته در همه ی شهرها پیاده سازی میشن اما امروز به صورت اختصاصی درباره هوشمند سازی منازل و شرکت هوشمند سازی ساختمان در مشهد توضیحات لازم را میدم پس با من همراه باشید تا درباره این فناوری جدید و شگفت انگیز اطلاعات لازم را به دست بیارید .

کاربرانی که از سرویس کنترل مرکزی استفاده میکنند معمولا با دستگاههای هوشمند موجود در بازار به مشکل بر میخورند چرا که تنها تعداد محدودی از وسایل هوشمند با چنین سیستمی همخوانی دارند. گروهی دیگر از تجهیزات جهت ارتباط با اینترنت از یک دستگاه کنترل مرکزی خانه هوشمند استفاده می کنند. یکی دیگر از معایب بزرگ سرویس کنترل مرکزی محدودیت در انتخاب دستگاهها است. همچنین ممکن است این تجهیزات را براساس محل قرار گرفتن آن ها در شبکه نیز دسته بندی کنند. انواع تجهیزات هوشمندسازی ساختمان براساس نوع ارتباط، نوع کارکرد و عملکردشان دسته بندی می شوند. برخی از انواع تجهیزات هوشمندسازی ساختمان به صورت مستقل به اینترنت متصل می شوند. تجهیزات خانه هوشمند از یک سو با اینترنت در ارتباط هستند. با توجه به نوع محصولات مورد استفاده (ارتباط مستقل یا ارتباط با هاب) بخش بی سیم ارتباط نیز تغییر می کند. با استفاده از راه کارهای نوین هوشمندسازی، اصلاح منابع نور و طراحی روشنایی می توان تا %٧٠ مصرف انرژی رادربخش روشنایی کاهش داد. یکی از ویژگی این ﻻمپ ها که در همگی انها مشترک است استفاده از تکنولوژی LED برای نور دهی باﻻ در کنار مصرف انرژی بسیار پایین است که استفاده از این ﻻمپ ها را با عمر طوﻻنی که دارند بسیار مقرون به صرفه می کند.

ایندکسر

آموزش سئو