حذف بهای خدمات پسماند در شورای شهر سبزوار

حذف بهای خدمات پسماند در شورای شهر سبزوار

[ad_1]

رییس شورای اسلامی شهر سبزوار در حاشیه نشست علنی به خبرنگاران گفت: نارضایتی برخی شهروندان در پرداخت بهای خدمات پسماند سبب شد این طرح در دستور کار شورای اسلامی شهر سبزوار قرار بگیرد.
قربانعلی کلمیشی افزود: هر چند اخذ هزینه پسماند، اقدامی قانونی است اما شرایط اقتصادی شهروندان جوابگوی پرداخت آن نیست لذا شورای شهر از اختیارات خود برای حذف بهای پسماند استفاده کرده است.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سبزوار نیز در این باره گفت: قانون مدیریت پسماند در سال ۱۳۸۳ در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و آیین نامه اجرایی آن نیز  به تصویب هیات وزیران رسید و وزارت کشور سال ۱۳۸۵ وزارت کشور برای اجرا به شهرداری ها ابلاغ کرد.
مجید معنوی زاده افزود: لایحه بهای پسماند در سال ۹۰ پس از تصویب شورای شهر سبزوار و  تایید هیات تطبیق، برای اجرا به شهرداری این شهر ابلاغ شد.
او ادامه داد: شهرداری سبزوار از سال ۱۳۹۰ اجرای قانون مدیریت پسماند را آغاز کرده که مشارکت شهروندان در اجرای این طرح  نظافت، بهداشت، حفظ محیط زیست و پاکیزگی مناسبت تر شهر سبزوار را در پی داشته است.
معنوی زاده گفت: روزانه افزون بر ۱۵۵ تن زباله در شهر سبزوار تولید و برای جمع ‌آوری آن سالانه ۲۴۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود که شهرداری تنها ۲۰ درصد این مبلغ را از شهروندان دریافت و مابقی را از سایر ردیف ها مانند عوارض پروانه و اعتبارات شهرداری سبزوار تامین می کند.
شهر ۲۴۰ هزار نفری سبزوار واقع در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد، سه هزار و ۷۵۴ هکتار مساحت دارد. 

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>