تفاوت Apple ID و iCloud ID شما چیست؟

با وجود اینکه امروزه میلیون ها کاربر اپل وجود دارد ، به نظر می رسد تفاوت بین حساب های Apple ID و iCloud ID و رمزهای عبور هنوز مشخص نیست. بنابراین ، ما فکر کردیم که مختصراً توضیح خواهیم داد که هرکدام از اینها چیست و سپس می خواهیم ببینیم که آیا آنها تفاوت دارند یا خیر.

شناسه اپل
Apple ID یک نام کاربری برای هر کاری است که می توانید با اپل انجام دهید. این یک حساب کاربری است که فقط کاربران اپل می توانند وارد سیستم شوند. Apple ID راهی است برای بدست آوردن اطلاعات شما در بانک اطلاعاتی اپل ، به منظور شناسایی خود در مک بوک ، آیفون یا آی پد.

از Apple ID می توان برای ورود به محصولات مختلف اپل مانند iMessage ، iCloud ، فروشگاه iTunes و Apple Store استفاده کرد. این امکان را به کاربران اپل می دهد تا محصولاتی مانند بازی ، موسیقی و فرم برنامه Apple Store را خریداری کنند.

برای اینکه مطمئن شوید Apple ID شما از تقلب محافظت شده است ، باید احراز هویت دو عاملی را تنظیم کنید. این به عنوان یک لایه امنیتی اضافی ، طراحی شده تا اطمینان حاصل شود که شما تنها شخصی هستید که می توانید به حساب شما دسترسی پیدا کنید ، حتی اگر شخصی رمز ورود شما را بداند. احراز هویت دو عاملی باعث افزایش چشمگیر امنیت Apple ID شما و کلیه اطلاعات شخصی شما با Apple می شود ، زیرا به رمز عبور (یا رمزعبور) و احراز هویت بیومتریک نیاز دارد.

iCloud ID
iCloud یک حساب کاربری است که شما ایجاد می کنید و به شما امکان دسترسی به ابزارهای ایجاد شده پیرامون همگام سازی و دسترسی به داده های شما را در چندین دستگاه می دهد. برای همگام سازی کتاب آدرس و تقویم ها ، پرونده ها ، عکس ها و فیلم ها ، روش های مختلفی وجود دارد که از طریق رایانه یا یک دستگاه iOS قابل استفاده است.

اگر محصولات اپل مانند iPad و MacBook خود را با اعضای خانواده خود به اشتراک می گذارید ، می توانید برای هر یک از اعضا شناسه احتیاطی iCloud ایجاد کنید. به این ترتیب ، همه کاربران تجربه iCloud مخصوص ایمیل ، پیام ، تقویم ، عکس و غیره را خواهند داشت ، به این معنی که اطلاعات شخصی شما از هر کسی که از همان دستگاه ها استفاده می کند قابل دسترسی نخواهد بود.

تفاوت
Apple ID و iCloud ID دو حساب متفاوت هستند ، اما سردرگمی پیش می آید که با یک شناسه ایمیل یکسان امکان دستیابی به آنها وجود دارد. همانطور که قبلاً ذکر شد ، Apple ID برای ورود به iCloud استفاده می شود. وقتی وارد iCloud می شوید ، آدرس ایمیل و رمز عبور Apple ID شما هستند. iCloud را می توان به عنوان یک سرویس اضافی اضافه شده در بالای ورود Apple ID تصور کرد. و از آنجا که آنها بسیار محکم هستند ، اغلب می توان آنها را به همان حساب در نظر گرفت.

اگر هنوز درباره تفاوت بین Apple ID و iCloud ID مطمئن نیستید ، فقط سؤال کنید! JustAskGemalto

 

منبع : https://drappleid.com

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>