تصادف در جاده یاسوج به شیراز ۲ کشته بر جا گذاشت

[ad_1]

محسن جلیل روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تصادف ساعت ۲۱ دوشنبه شب حوالی پریکدان به مرکز ارتباطات ۱۱۵ یاسوج گزارش شد.

وی افزود: بلافاصله آمبولانس های اورژانس به محل اعزام شدند.

رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امبولانس اعزامی بلافاصله در محل حادثه حضور یافت.

جلیل عنوان کرد: ۲ نفر از مصدومان (سرنشینان خودروی مزدا) به سبب شدت جراحات در دم جان باخته بودند.

 رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حوادث رانندگی فروردین ماه و اردیبهشت ماه امسال در جاده‌های ارتباطی شهرها و روستاهای این استان، ۱۷ کشته و یک هزار و ۲۷۰ نفر مصدوم برجا گذاشت.

به گفته مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در بحث تصافات سه عامل انسانی، جاده و وسیله نقلیه نقش دارد که بیشترن نقش را در این میان انسان به عهده دارد زیرا که انسان هم سازنده راه، سازنده وسیله نقلیه وراننده است.

به نظر محمد نصیری راد سال ۹۹ به سبب شیوع ویروس کرونا، در تعطیلات چند ماه اخیر ترافیک و تردد بسیار کم تر بوده اما تعداد فوتی ها در امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

بررسی های پلیس استان نشان می دهد شاید تنها کمتر از ۵ درصد سهم تقصیر در حوزه راهداری استان بوده است زیرا تمامی تمهیدات ایمنی لازم از جانب ما اندیشیده شده است و تخطی از سرعت غیر مجاز و سبقت غیر مجاز از دلایل عمده تصادفات امسال بوده است.

سوانح رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۹۰ تا ۹۵ بیش از یک هزار کشته، ۳۰ هزار زخمی و ۱۵۰ ضایعه نخاعی در پی داشته است.

افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.

این استان با داشتن شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح رانندگی است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان ، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.

همچنین امروز خانم ۴۲ ساله که در ارتفاعات کوه حجاج در مناطق عشایر نشین، به علت عقرب گزیدگی  دچار تهوع، استفراغ و تب شده بود ، پس از تماس همراه بیمار و هماهنگی با رئیس اورژانس، بالگرد به منطقه اعزام شد.

بیمار با شرایط حال عمومی مطلوب تحویل بیمارستان امام سجاد یاسوج  شد و. این عملیات امداد رسانی ۴۵ دقیقه طول کشید.

[ad_2]

Source link