تجارت الکترونیکی (تجارت الکترونیکی) کسب و کار اینترنتی

تجارت الکترونیکی (تجارت الکترونیکی) انجام فرآیندهای تجاری در اینترنت است. این فرایندهای تجارت الکترونیکی شامل خرید و فروش کالاها و خدمات ، سرویس دهی به مشتریان ، پردازش پرداختها ، مدیریت کنترل تولید ، همکاری با شرکای تجاری ، به اشتراک گذاری اطلاعات ، اجرای خدمات خودکار کارمندان ، استخدام؛ و بیشتر.

محتوا در زیر ادامه می یابد
این راهنمای رایگان را بارگیری کنید

8 دلیل اصلی عدم موفقیت تیم مدیریت پروژه
برخی از شیوه های مدیریت پروژه نتایج تغییر بازی را ارائه می دهند و برخی از آنها نیست. میدونی چرا؟ دست های خود را در مورد چالش های پیش روی تیم های مدیریت پروژه و بینش درباره چگونگی جلوگیری از آنها قرار دهید.

آدرس پست الکترونیکی شرکت:

من با شرایط استفاده از TechTarget ، خط مشی رازداری و انتقال اطلاعات من به ایالات متحده برای پردازش موافقت می کنم تا اطلاعات مربوطه را همانطور که در خط مشی رازداری ما شرح داده شده در اختیار من قرار دهد.

من موافقت می کنم که اطلاعات من توسط TechTarget و شرکای آن پردازش شود تا با من از طریق تلفن ، ایمیل یا سایر موارد در رابطه با اطلاعات مربوط به علایق حرفه ای من با من تماس بگیرند. من ممکن است در هر زمان لغو اشتراک.

تجارت الکترونیکی می تواند طیف وسیعی از عملکردها و خدمات را شامل شود. آنها از توسعه اینترانت ها و اکسترانت ها گرفته تا ارائه خدمات الکترونیکی از طریق اینترنت توسط ارائه دهندگان خدمات برنامه کاربردی.

امروز ، به عنوان شرکت ها به طور مداوم از نظر اینترنت – به طور خاص ، در دسترس بودن اینترنت ، قابلیت های دستیابی و همواره در حال تغییر تجارت ، تجارب خود را بازبینی می کنند – آنها تجارت الکترونیکی را برای خرید قطعات و ملزومات از شرکت های دیگر ، همکاری در تبلیغات فروش و … انجام می دهند. انجام تحقیقات مشترک.

رشد تجارت الکترونیکی در دهه های اخیر الزامات تجاری جدیدی را به وجود آورده است. در مقابل مشتری ، مصرف کنندگان انتظار دارند سازمان ها گزینه های سلف سرویس را برای انجام معاملات ارائه دهند. آنها انتظار تجربه های شخصی دارند. و آنها تعامل سریع و امن را می خواهند. در جبهه نظارتی ، قوانین جدید و بهترین شیوه های ایمن نگه داشتن داده های الکترونیکی اعمال شده است. با سرعت بخشيدن تجارت الكترونيك ، شركتها پروتكل ها و ابزارهاي امنيتي سختي از جمله رمزگذاري و گواهي هاي ديجيتال را براي محافظت در برابر هكرها ، تقلب و سرقت تصويب كرده اند.

این مقاله بخشی است

نقش CIO ، از اپراتور IT تا استراتژیست تجارت
که همچنین شامل موارد زیر است:
ارائه CIO به هیئت مدیره: نکات مربوط به نامزد CIO
6 قالب برنامه ریزی استراتژیک IT رایگان برای CIO
قهرمانی برتری عملیاتی IT: روز اول استراتژیک CIO
دانلود
کسب و کار اینترنتی
هم اکنون این راهنمای کامل را به صورت رایگان بارگیری کنید!

با امنیت موجود در مرورگرها و دارای گواهینامه های دیجیتالی که هم اکنون برای افراد و شرکت های فروشندگان مختلفی که ابزارها و فناوری های امنیت سایبری ارائه می دهند ، امنیت سایبری در تجارت الکترونیکی به شکلی مغذی شده است. با این حال ، امنیت معاملات تجاری در وب یک مسئله مهم برای مصرف کنندگان و شرکت ها به طور یکسان باقی مانده است ، حتی اگر این نگرانی رشد تجارت الکترونیکی را کند نکرده است.

مدل تجارت الکترونیکی
IBM یکی از اولین شرکتهایی بود که از اصطلاح تجارت الکترونیکی استفاده کرد ، هنگامی که ، در اکتبر 1997 ، یک کمپین موضوعی برای پرداختن به گیجی که بسیاری از مصرف کنندگان در مورد مشاغل مبتنی بر اینترنت داشتند ، راه اندازی کرد. این شرکت تقریباً 500 میلیون دلار در یک تبلیغات تبلیغاتی و بازاریابی صرف کرده است تا ارزش مدل تجارت الکترونیکی را نشان دهد و نشان دهد که IBM دارای استعداد ، خدمات و محصولات برای کمک به مشتریان در گرفتن مزایای این روش جدید برای انجام تجارت است. ، “با توجه به وب سایت شرکت. تا سال 2000 درآمد کسب و کار الکترونیکی IBM از 64 میلیارد دلار در سال 1994 به بیش از 88 میلیارد دلار افزایش یافته بود و درآمد خالص تقریباً سه برابر شده بود.

انواع مختلفی از مدلهای تجارت الکترونیکی وجود دارد. در مدل کسب و کار به مصرف کننده (B2C) ، فروشندگان محصولات و خدمات را مستقیماً به صورت آنلاین به مصرف کنندگان ارائه می دهند و خریدار آنها را از طریق اینترنت خریداری می کند.

تحت مدل کسب و کار به تجارت (B2B) ، شرکت ها از اینترنت برای انجام معاملات با یکدیگر استفاده می کنند. برخلاف معاملات B2C ، معاملات B2B معمولاً شامل چندین معاملات آنلاین در هر مرحله از زنجیره تأمین است.

مدل مصرف کننده به تجارت (C2B) نوعی تجارت الکترونیکی را تعریف می کند که مصرف کنندگان در آن ارزش و تقاضای خود را برای کالاها و خدمات ایجاد می کنند. حراج های آنلاین معکوس نمونه هایی از مدل های تجارت الکترونیکی C2B هستند ، مانند وب سایت های بلیط هواپیما ، مانند Priceline.

طبق مدل تجارت الکترونیکی مصرف کننده به مصرف کننده (C2C) ، مصرف کنندگان از طریق بازارهای آنلاین تسهیل شده توسط شخص ثالث ، مانند eBay ، خریدار و فروشنده هستند. این مدل های کسب و کار الکترونیکی C2C از طریق هزینه های تبلیغاتی شخصی ، شارژ برای عضویت و اشتراک و جمع آوری هزینه های معامله ، درآمد کسب می کنند.

مثال ها
نمونه هایی از مشاغل الکترونیکی شامل هر دو شرکت قدیمی است که موفقیت خود را برای عصر دیجیتال و همچنین اشخاص جدیدتر و متولد دیجیتال با موفقیت متحول کرده اند. دومی سازمان هایی هستند که شرکت مشاوره گارتنر از سال 1995 تعریف کرده است و از این قرار است که “مدل ها و قابلیت های عملیاتی [که] مبتنی بر بهره برداری از اطلاعات عصر اینترنت و فناوری های دیجیتال به عنوان یک صلاحیت اصلی است.”

بیشترین

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>