تاکید قالیباف بر همکاری‌های تهران و آنکارا برای گسترش صلح و امنیت پایدار

تاکید قالیباف بر همکاری‌های تهران و آنکارا برای گسترش صلح و امنیت پایدار

[ad_1]

به گزارش خانه ملت، رییس مجلس ملی ترکیه روز جمعه در تماس تلفنی  با محمد باقر قالیباف انتخاب وی را به ریاست مجلس شورای اسلامی تبریک گفت و  درباره  تحولات و مسائل منطقه ای با دکتر قالیباف به گفت و گو پرداخت.

رییس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این گفت و گوی تلفنی به مشترکات دو کشور اشاره کرد و گفت: همواره  روابطی دوستانه در بالاترین سطح  میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه برقرار بوده است. وی در ادامه افزود:  مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی در جهت گسترش و توسعه مناسبات فیمابین استقبال و حمایت می کند.

قالیباف با تاکید بر اهمیت توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور اظهارداشت: به دلیل اهمیت  روابط دو کشور ان شاءالله بزودی گروه دوستی-پارلمانی  ایران و ترکیه در مجلس شورای اسلامی تشکیل خواهد شد.

وی همچنین  بر اهمیت تداوم گفتگوی  سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در چارچوب توافق آستانه درباره سوریه تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در این گفت و گو  همکاری های دو کشور در مباحث منطقه ای در جهت برقراری صلح و امنیت پایدار را مهم دانست  و بر هم افزایی، اتحاد و یکپارچگی کشورهای اسلامی در برابر توطئه های رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

رییس مجلس ترکیه نیز در این گفت و گوی تلفنی با تبریک انتخاب دکتر قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی بر آمادگی پارلمان ترکیه برای  تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه فیمابین در عرصه های محتلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه ارتباطات پارلمانی تأکید کرد.

شنتوب در بخش دیگری  از این گفت و گو ابراز امیدواری کرد با مهار بحران کرونا  سطح مراودات اقتصادی و تجاری میان ترکیه و ایران به روال گذشته برگردد.

وی، اعمال تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران را  محکوم کرد و از رییس مجلس شورای اسلامی برای سفر به ترکیه دعوت رسمی کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>