برزیل و اسپانیا حریفان تدارکاتی فوتسال ایران

برزیل و اسپانیا حریفان تدارکاتی فوتسال ایران

[ad_1]

تیم ملی فوتسال ایران باید در سال جدید برای حضور قدرتمند در جام‌ ملت‌های آسیا آماده شود و یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای آماده‌سازی بهتر تیم ملی می‌توان انجام داد، برگزاری دیدارهای تدارکاتی با کیفیت با تیم‌های برتر جهان است.

فوتسال ایران برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی گزینه‌های مختلفی دارد که در متن زیر به آن‌ها می‌پردازیم.

اسپانیا

تیم ملی فوتسال ایران به احتمال زیاد برای مسابقات دوستانه تایلند به این کشور دعوت می‌شود. این تورنمنت با چهار تیم تشکیل می‌شود و به گفته تایلندی‌ها یکی از این تیم‌ها اسپانیا است. بنابراین تیم ملی فوتسال کشورمان در صورت حضور در این مسابقات چهار جانبه با اسپانیا روبرو می‌شود. اسپانیا یکی از فنی‌ترین و قدرتمندترین تیم‌های فوتسال جهان به شمار می‌رود.  تیم فوتسال اسپانیا در رده دوم جدول رده‌بندی تیم‌های ملی فوتسال جهان قرار دارد.

برزیل

یکی دیگر از حریفان احتمالی ایران برای دیدار تدارکاتی، تیم ملی برزیل است. این تیم یکی از حریفان همیشگی فوتسال ایران به حساب می‌آید و در سال‌های نه چندان دور، بازی‌های زیادی با تیم ملی کشورمان برگزار می‌کرد. این اتفاق در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات مالی فدراسیون و سفر نکردن تیم ملی ایران به برزیل رخ نداده است اما زمزمه‌هایی مبنی بر تماس دوباره مسوولان فوتسال ۲ کشور به گوش می‌رسد. تیم برزیل در رده نخست رده‌بندی تیم‌های ملی فوتسال جهان قرار دارد.    

مسابقات کاسپین

تیم ملی فوتسال ایران هر ساله مسابقات تدارکاتی چهار جانبه کاسپین را با حضور روسیه، جمهوری آذربایجان و قزاقستان برگزار می‌کند.  در صورتی که جام ملت‌های آسیا در آذرماه برگزار شود، تورنمنت کاسپین به بعد از این مسابقات موکول می‌شود. در صورتی هم که جام ملت‌های آسیا در اسفند انجام شود، چهار تیم حاضر در تورنمنت کاسپین قبل از جام ملت‌ها با یکدیگر بازی خواهند داشت.

با تصمیم فیفا، مسابقات جام جهانی ۲۰۲۰ فوتسال که قرار بود از ۲۲ شهریور تا ۱۳ مهر به میزبانی لیتوانی برگزار شود، به علت شیوع ویروس کرونا یک سال به تعویق افتاد. همچنین فوتسال ایران امیدوار است جام‌ ملت‌های آسیا که قرار است مرداد ماه در ترکمنستان برگزار شود، همانند جام‌جهانی به تعویق بیافتد تا زمان بیشتری برای آماده‌سازی تیم ملی وجود داشته باشد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>