بررسی سطح همکاری امنیتی آسیای مرکزی طی نشستی مجازی

بررسی سطح همکاری امنیتی آسیای مرکزی طی نشستی مجازی

[ad_1]

به گزارش سرویس خبری «ام‌اف‌ای» قزاقستان، «یرژان آشکیبایف» معاون وزیر امور خارجه قزاقستان در این نشست مجازی که به ابتکارعمل مرکز منطقه‌ای سازمان ملل برای دیپلماسی بازدارنده در آسیای مرکزی برگزار شد، شرکت داشت.

«میروسلاو ینکا» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی، «پیتر بوریان» نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور آسیای مرکزی و «تولا یرجولا» مدیر مرکز جلوگیری از درگیری سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز در این نشست شرکت کردند.  

شرکت کنندگان درمورد رویدادهای مرتبط با امنیت در این منطقه گفت و گو کردند و مساله همکاری منطقه ای را مورد تاکید قرار دادند.

در این جلسه گفت و گو، همچنین توجه ویژه‌ای به پیشنهاداتی درمورد نحوه غلبه بر بحران کرونا صورت گرفت.

معاون وزیر امور خارجه قزاقستان در جریان این جلسه، تدابیر مربوط به دوران پساکرونا و اقدامات انجام شده برای مقابله با کووید – ۱۹ در این کشور را شرح داد.

همچنین، معاون وزیر امور خارجه قزاقستان از شرکای خود در آسیای مرکزی خواست از طرح‌های قزاقستان برای تقویت سطح همکاری‌های امنیت منطقه‌ای و اجرای اهداف توسعه پایدار در آسیای مرکزی و افغانستان حمایت کنند.

نمایندگان سازمان ملل، سازمان امنیت و همکاری اروپا و اتحادیه اروپا در جریان گفت و گو درمورد تاثیرات منفی کووید – ۱۹، همکاری کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان در این زمینه را مورد ارزیابی قرار دادند.

قزاقستان پیشنهاد تاسیس مرکز منطقه‌ای سازمان ملل برای دیپلماسی بازدارنده در آسیای مرکزی را دسامبر ۲۰۰۷ مطرح کرد.

از این دست مراکز، سه مرکز در جهان دایر است که یکی در آسیای مرکزی و دو مرکز دیگر در آفریقا فعالیت دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>