با کیفیت ترین هدست واقعیت مجازی

تنها چند سال پیش ، هنگامی که Oculus Rift برای اولین بار ظاهر شد ، به نظر می رسید VR فقط یک گذرگاه است ، یک فعالیت سرگرمی برای علاقه مندان به فناوری با جیب های عمیق که به محض خاموش شدن اخبار از بین می رود.

حقیقت ، با این حال ، نمی تواند متفاوت تر باشد!

به زودی محبوبیت VR منفجر شد و نامهای بزرگی مانند سونی ، گوگل ، HTC و سایرین در فن آوری VR سرمایه گذاری کردند و آن را به رایانه های شخصی ، کنسول ها ، تلفن های هوشمند و حتی در حال توسعه هدفون های مستقل VR آوردند.

در اینجا برخی از بهترین هدست های VR (و هدست های WMR) وجود دارد که می توانید در سال 2020 دریافت کنید.

بهترین هدست VR هدست 2020 – راهنمای خرید هدست واقعیت مجازی نهایی

8 هدست برتر VR برای سال 2020
Oculus Rift S
تلاش Oculus
Oculus برو
HTC Vive
HTC Vive Pro
Sony PlayStation VR
هدست واقعیت مخلوط ویندوز ایسر
سامسونگ HMD ادیسه +
بهترین هدست VR برای سال 2020
8 هدست برتر VR برای سال 2020
هدست VR فناوری نمایش کیفیت نمایش نمایش میزان تجدید
بهترین هدست VR
Oculus Rift S
LCD 2560 × 1440 80 هرتز
بررسی قیمت
بهترین هدست های VR
تلاش Oculus
OLED 80 2880 28 80 2880 72 هرتز
بررسی قیمت
هدست VR برای کامپیوتر
Oculus برو
LCD 2560 × 1440 72 هرتز
بررسی قیمت
htc vive
HTC Vive
آمولد 1200 21 2160 90 هرتز
بررسی قیمت
هدست های برتر VR
HTC Vive Pro
آمولد 80 2880 28 80 2880 90 هرتز
بررسی قیمت
psvr
Sony PlayStation VR
OLED 1080 1920 1920 120 هرتز
بررسی قیمت
بهترین هدست واقعیت مجازی 2019
هدست واقعیت مخلوط ویندوز ایسر
LCD 1480 80 2880 90 هرتز
بررسی قیمت
بهترین هدست واقعیت مخلوط
سامسونگ HMD ادیسه +
آمولد 80 2880 28 80 2880 90 هرتز
بررسی قیمت
Oculus Rift S

درباره هدست
برای شروع ، ما جانشین هدست VR داریم که همه اینها را شروع کرد – Oculus Rift S ! از لحاظ بصری ، بسیار شبیه به مدل قبلی خود یعنی Oculus Rift است ، زیرا از نمای خارجی مشکی نسبتاً ساده استفاده می کند و فاقد بمب گذاری هدست های دیگر مانند HTC Vive است.

البته این گوشی دارای یک صفحه نمایش بهبود یافته و همچنین برخی از ویژگی های اضافی دیگر است که موظف هستند آن را به یکی از جذاب ترین هدفون های VR در دسترس تبدیل کنند.

افکار ما
بنابراین ، چگونه Rift S نسبت به Rift اصلی بهبود می یابد؟

خوب ، برای یک ، وضوح نمایشگر بالاتر وجود دارد – در حالی که Rift اصلی دارای صفحه نمایش OLED 2160 60 2160 ، Rift S دارای یک LCD LCD 1460 2560 است. بدیهی است که افزایش وضوح تصویر منجر به بهبود وضوح تصویر می شود و در حالی که LCD نمی تواند مشکی هایی عمیق مانند OLED ایجاد کند ، Rift S این نواقص جزئی را با اپتیک های پیشرفته که باعث بهبود غوطه وری و مصنوعات بصری می شوند را تشکیل می دهد. نرخ تجدید نمایشگر در حال حاضر 80 هرتز است ، از 90 هرتز پایین آمده است ، اما به سختی تفاوت قابل توجهی نیست.

علاوه بر این ، یکی از ویژگی های بسیار جدید Rift S این است که ردیابی داخل را دارد ، به این معنی که به هیچ سنسور خارجی برای ارائه ردیابی در مقیاس اتاق واقعی نیاز ندارد ، زیرا پنج دوربین یکپارچه از آن مراقبت می کنند. علاوه بر این ، این دوربین ها همچنین کاربر را قادر می سازد بدون نیاز به برداشتن هدست ، آنچه در اطراف آنها در دنیای واقعی اتفاق می افتد را ببیند.

بهترین هدست VR 2020
در مورد صدا ، هدست دارای بلندگوهای یکپارچه ای است که بدون جلوگیری از صدای خارجی ، صدای فضایی همهجانبه را ارائه می دهند ، بنابراین هنوز می توانید بگویید که حتی در هنگام بازی یا تماشای فیلم چه اتفاقاتی در اطراف شما می گذرد. و در شرایطی که شما نمی خواهید از این بلندگوها استفاده کنید ، این هدفون از جک 3.5 میلی متری برخوردار است ، بنابراین می توانید از هر هدفون ، هدست و یا هدفون هایی که دارای اتصال 3.5 میلیمتری هستند نیز استفاده کنید.

در کل ، Oculus Rift S مطمئناً یک قدم به جلو است ، هرچند که یک قدم به جلو بزرگتر از آن نیست که برخی دوست داشته باشند. این یک مدل معمولی سنگین تر از Rift اصلی است اما از پوشیدن آن راحت تر است ، و قطعاً یک راه حل میان رده در هنگام بازی برای رایانه های شخصی است ، زیرا در حال حاضر رده بالای HTC تحت سلطه است.

آنچه دوست داشتیم
صفحه نمایش QHD جامد
هیچ سنسور خارجی لازم نیست
بلندگوهای یکپارچه با کیفیت
قیمت قابل دسترسی
آنچه ما دوست نداشتیم
صفحه نمایش ال سی دی به اندازه OLED رده بالا نیست
مشاهده در آمازون
تلاش Oculus

درباره هدست
هدست بعدی این لیست نیز از Oculus تهیه شده و Oculus Quest است . این هدست VR که به اندازه Rift S قیمت دارد ، کمی راه حل متفاوت است. یعنی ، در حالی که Rift S یک هدست رایانه شخصی است که برای اجرای آن به سخت افزار به اندازه کافی قدرتمند نیز نیاز دارد ، اما Oculus Quest کاملاً مستقل از هر سخت افزار خارجی عمل می کند.

به این ترتیب ، این یک هدست اصلی VR است که برای پاسخگویی به نیازهای کسانی که مایل به تجربه بازی VR هستند ، اما از یک کامپیوتر کافی برخوردار نیستند که بتواند بازی های VR را اجرا کند.

افکار ما
اگرچه ممکن است یک هدست مستقل باشد ، اما Oculus Quest شوخی نیست – این صفحه نمایش جدی OLED 2880 × 1600 دارد که حتی وضوح بالاتری نیز نسبت به Rift S دارد ، هرچند که نرخ تازه سازی 72 Hz متوسط ​​تر است. و دقیقاً مانند Rift S ، از دوربین های یکپارچه برای ردیابی استفاده می کند و نیازی به سنسور خارجی ندارد ، در عین حال از همان صدای داخلی داخلی نیز استفاده می کند.

بنابراین ، چه فرقی دارد؟

خوب ، بدیهی است ، این واقعیت وجود دارد که Quest نیازی به اتصال به رایانه شخصی ندارد و یک هدفون کاملاً مستقل و بی سیم VR است. معنی این نیز این است که سخت افزار مخصوص خود را بسته بندی می کند. برای دقیق تر آن ، از یک پردازنده Snapdragon 835 استفاده می کند ، دارای 4 گیگابایت رم است و دو گزینه ذخیره داخلی نیز وجود دارد: 64 گیگ و 128 گیگابایت ، دومی کمی گران تر از نسخه پیش فرض 64 گیگابایتی است.

اکنون ، این نیز با چند حرکت جانبی همراه است. اول از همه ، عمر باتری ناچیز وجود دارد – هدست می تواند حدود دو ساعت استفاده داشته باشد و به همان زمان زمان نیاز دارد تا در حدود 100٪ دوباره شارژ شود. علاوه بر این ، هم طراحی و هم ساخت می توانند کمی ارزان باشند ، که با توجه به سخت افزار اضافی که وارد این هدست می شود ، قابل درک است.

بهترین VR
به طور کلی ، Oculus Quest به سختی نمونه ای ایده آل از یک هدست واقعی VR واقعی است زیرا نمی تواند بازی های رایانه ای شخصی را اجرا کند ، اما اگر فقط قصد بازی کردن بازی هایی را دارید که در فروشگاه Oculus موجود هستند ، این ممکن است بهترین هدست VR برای شما.

آنچه دوست داشتیم
صفحه نمایش OLED با کیفیت
صوتی همهجانبه
هیچ سنسور یا سیم درگیر نیست
آنچه ما دوست نداشتیم
عمر باتری کوتاه
ارزش مشکوک
مشاهده در آمازون
Oculus برو

درباره هدست
و اکنون ، ما به هدفون نهایی و مقرون به صرفه ترین VR که Oculus دارد ارائه می دهد – Oculus Go ! این امر به راحتی از سایر هدست های Oculus VR متمایز می شود زیرا از یک بدنه بیرونی و سفید تمیز استفاده می کند که با رنگ سیاه مات در هر هدست Oculus دیگر تا کنون تضاد دارد. اما مهمتر از همه ، آنچه که واقعاً آن را متمایز می کند ، قیمت گذاری است ، زیرا مقرون به صرفه ترین هدفون مستقل VR در حال حاضر است.

افکار ما
تقریباً مانند Oculus Quest ، Go یک هدفون بی سیم کاملاً مستقل VR است. با این حال ، از آنجا که نیمی از قیمت سابق آن است ، به طور قابل توجهی فاقد برخی از ویژگی های برتر است. یعنی فاقد دوربین های یکپارچه ، اسپیکرهای یکپارچه است و به جای OLED از نمایشگر LCD 1460 LCD 1440 استفاده می کند.

این سخت افزار همچنین محدودتر است ، زیرا این هدست از پردازنده ضعیف تر Snapdragon 821 و حافظه داخلی کمتری یعنی 32 یا 64 گیگابایت برخوردار است. در مورد عمر باتری ، تقریباً مشابه با Quest است – حدود 2-3 ساعت استفاده ، براساس فعالیت مورد نظر ، زیرا بازی به ناچار از طریق باتری سریعتر از بازی می سوزد.

بهترین هدست واقعیت مجازی
در پایان ، Oculus Go در اصل یک هدفون VR تلفن همراه است ، فقط هیچ تلفن در آن وجود ندارد ، بنابراین شما در واقع به پرچمدار یا مدل تلفن خاصی احتیاج ندارید. با این حال ، گرافیک ها و محتواهایی که با آن تجربه می کنید ، دقیقاً همان چیزی است که شما با یک تلفن می خواهید. اما همانطور که در مقدمه اشاره کردیم ، مهمترین مزیت Go ، مقرون به صرفه بودن آن است.

بنابراین ، اگر هر از گاهی به دنبال سرگرمی های گاه به گاه VR هستید ، می تواند یک سرمایه گذاری خوب باشد. اما ناگفته نماند ، اگر به دنبال یک تجربه برتر VR هستید ، باید کمی بیشتر هزینه کنید.

آنچه دوست داشتیم
صفحه نمایش QHD شایسته
مقرون به صرفه
آنچه ما دوست نداشتیم
عمر باتری ضعیف
مشاهده در آمازون
HTC Vive

درباره هدست
در مرحله بعد ، به HTC و HTC Vive بسیار محبوب آنها می رسیدیم که به دنبال اولین نسخه 2016 در یکی از بهترین هدست های VR در صحنه بود. و گرچه ممکن است براق ، آینده نگر و پرتحرک به نظر برسد ، اما چگونه این مقایسه را با تمام مدل های جدیدتری که در سال 2020 ارائه شده است ، کرایه می دهد؟

افکار ما
این ممکن است قبلاً پادشاه بوده اما Vive پیر شده باشد ، و این نشان می دهد. صفحه نمایش AMOLED با کیفیت 90 هرتز 2160 × 120060 آن هنوز هم عالی به نظر می رسد ، هرچند نمایشگرهای با وضوح بالاتر با اپتیکهای تصفیه شده بالاتر ، در نهایت احساس غوطه وری دارند. این میکروفون اما صدایی یکپارچه ندارد و برای ردیابی حرکت به حسگرهای خارجی متکی است ، که اکنون بسیار هدفمند است که هدست های زیادی وجود دارد که ردیابی بدون دردسر را دارند.

گوشی VR
در نهایت ، ممکن است Vive دیگر در صدر زنجیره غذایی VR در سال 2020 قرار نگیرد ، اما با توجه به کاهش قیمت و این واقعیت که اگر تمایل به استفاده از آن داشته باشید ، می توانید یکی از آنها را حتی ارزانتر دریافت کنید ، Vive هنوز هم قابل استفاده است. امروز هدست

اما جدا از آن ، در این مرحله مانند یک کالای بسیار تاریخ دار احساس می شود. همانطور که در بالا گفته شد ، صنعت در حال پیشروی است ، بنابراین حجیم HTC Vive با سنسورهای خارجی و لوازم جانبی آن دقیقاً نباید انتخاب برتر شما باشد ، مگر اینکه بتوانید ارزان قیمت دریافت کنید و یا واقعاً بعد از آن صفحه نمایش AMOLED باشید.

آنچه دوست داشتیم
صفحه نمایش خوب AMOLED
ارزش بالقوه خوبی
ردیابی دقیق
آنچه ما دوست نداشتیم
به تاریخ
لوازم جانبی گران قیمت
صوتی یکپارچه نیست
مشاهده در آمازون
HTC Vive Pro

درباره هدست
در حال حرکت در، ما به آنچه که احتمالا از – به بهترین هدست VR برای بازی های PC در حال حاضر HTC Vive به نرم افزار . نه تنها به نظر می رسد عالی ، با یک طراحی آینده نگر براق بسیار شبیه به نسخه معمولی Vive ، بلکه همچنین یکی از بهترین نمایشگرهایی را که می توانید در حال حاضر در یک هدست VR پیدا کنید ، ارائه می دهد.

افکار ما
بنابراین ، چه چیزی Vive Pro را برجسته می کند و آیا این قیمت قابل توجهی را توجیه می کند؟

خوب ، برای یک ، نمایشگر کاملاً خیره کننده 2880 × 1600 AMOLED وجود دارد که چند هدفون قادر به مطابقت هستند. علاوه بر این ، دارای یک هدست عالی و یک میکروفون یکپارچه است. مهمتر از همه اینها ، با وجود فله ظاهری ، پوشیدن کاملاً ارگونومیک و راحت است.

Vive Pro برای ردیابی حرکت هنوز به حسگرهای خارجی متکی است ، که می تواند هم خوب و هم بد باشد. از یک طرف ، این امکان ردیابی حرکات دقیق تر را فراهم می کند اما تنظیم سنسورها می تواند کمی مشکل باشد. همانطور که برای صدا ، آن را با یک هدفون یکپارچه بسیار تنظیم ، بسیار قابل تنظیم است.

هدست واقعیت مجازی
اکنون یکی از مهمترین مشکلات Vive Pro برچسب قیمت آن است که تنها 800 دلار برای هدست است. اگر بسته کامل را می خواهید ، با کنترلرها و سنسورها کامل کنید ، قیمت آن به 1100 دلار گران می رسد. تعدادی لوازم جانبی دیگر نیز موجود است ، از جمله آداپتور بی سیم 300 دلاری ، اما مانند این آداپتور ، اکثر آنها در کنار قیمت مناسب قرار دارند.

در پایان روز ، HTC Vive Pro قطعاً محصولی باکیفیت است ، هرچند که برای بسیاری از افراد جذاب نیست ، نه تنها به دلیل قیمت دلسرد کننده بلکه به دلیل اینکه هدست های VR دیگری نیز در دسترس هستند که می توانند تجربه ای قابل مقایسه را ارائه دهند برای کمتر از نیمی از پول

آنچه دوست داشتیم
صفحه نمایش عالی AMOLED
ساخت با کیفیت
ردیابی دقیق
آنچه ما دوست نداشتیم
بسیار گران است
لوازم جانبی گران قیمت
از طرف سنگین
مشاهده در آمازون
Sony PlayStation VR

درباره هدست
در مرحله بعد ، اولین هدست کنسول VR (و در حال حاضر ، تنها) را داریم – PlayStation VR . این یک طرح سیاه و سفید قابل تشخیص با چراغ های آبی امضا را دارد ، بسیار مقرون به صرفه است ، و هنوز آماده بازنشستگی نیست. در حقیقت ، حتی اگر شما یک پلی استیشن 4 ندارید ، ممکن است استفاده از آن را در نظر بگیرید.

افکار ما
بدیهی است که PSVR به سختی نمونه مناسبی از یک هدفون برش VR است ، زیرا در سال 2016 عرضه شد و برای کار با یک کنسول طراحی شده است. گفته می شود ، جای تعجب دارد که در واقع از یک صفحه نمایش OLED با کیفیت بالا و سرعت تازه سازی 120 هرتز برخوردار است. با این حال ، از آنجا که این صفحه نمایش 1080p است ، به نظر نمی رسد به اندازه برخی از هدست های جدیدتر ظاهر شود ، و این حتی به فکر سخت افزار محدود PS4 نیست.

با این حال ، PSVR کاملاً بی ارزش است – به طور عمده ، اکنون کاملاً مقرون به صرفه است. مهمتر از آن ، در حالی که فقط سازگاری بومی با PS4 (از جمله مدل معمولی ، باریک یا Pro) دارد ، می توان با کمک یک نرم افزار شخص ثالث نیز از رایانه شخصی استفاده کرد . این به سختی یک راه حل ایده آل است ، اما اگر واقعاً بخواهید VR را از طریق رایانه شخصی خود امتحان کنید اما نمی توانید یکی از هدست های بهتر را تهیه کنید ، می تواند کارآمد باشد.

هدست واقعیت مجازی
علاوه بر این ، لازم به ذکر است که کنترلرهای حرکتی با هدست همراه نمی شوند ، و همچنین دوربین PS که برای ردیابی حرکت لازم نیست ، وجود دارد ، اگرچه بسته های موجود نیز وجود دارند که نه تنها این لوازم جانبی ، بلکه برخی از بازی های VR را نیز شامل می شوند.

به طور کلی ، احساس می کنیم که PSVR در سال 2020 نسبتاً خوب نگه داشته شده است ، اما با وجود این واقعیت که می توان با یک کامپیوتر کار کرد ، ما آن را به عنوان گزینه اصلی برای هر کسی که دارای PS4 نباشد توصیه نمی کنیم.

آنچه دوست داشتیم
نمایش کیفیت
بدون لوازم جانبی بسیار مقرون به صرفه است
آنچه ما دوست نداشتیم
پشتیبانی از رایانه فقط از طریق نرم افزار شخص ثالث
هزینه اضافی
مشاهده در آمازون
هدست واقعیت مخلوط ویندوز ایسر

درباره هدست
در مرحله بعد به یک محصول جالب دیگر خواهیم رسید و این یک هدست Windows Mixed Reality است که توسط Acer تولید شده است . همانطور که از نام این محصول پیداست ، این پلتفرم توسط مایکروسافت برای ویندوز 10 ساخته شده است ، اما سخت افزار واقعی بیشتر در اختیار شرکایی مانند Acer ، HP و دیگران است.

در مورد هدست WMR ایسر ، Acer به دلیل قابل توجه بودن در فضای بیرونی آبی کاملاً قابل تشخیص است و دارای تعدادی ویژگی است که آن را به یک هدفون VR میان رده بسیار جذاب برای بازی های رایانه ای تبدیل کرده است.

افکار ما
همه چیز در نظر گرفته شده ، هدفون Acer Windows Mixed Reality یک محصول کاملاً جالب است – دارای صفحه نمایش ال سی دی 1480 80 2880 با میزان تجدید معمول 90 هرتز ، و به نظر می رسد بسیار خوب است. علاوه بر این ، ردیابی داخلی نیز دارد که به دو سنسور جلو متکی است.

چیزی که قطعاً این هدست ایسر را برجسته جلوه می دهد واقعیت این است که بسیار سبک وزن است ، وزن آن تنها در 6oz (حدود 170 گرم) است ، این وزن بسیار سبک وزن در مقایسه با سایر هدست های VR است که تمایل به شناور شدن در حدود 16-18oz (حدود 450- 500 گرم). این باعث می شود استفاده از آن راحت شود و امکان استفاده از بوت شدن نیز نسبتاً مقرون به صرفه است.

بهترین هدست WMR
در پایان روز ، اگر به دنبال هدست VR مقرون به صرفه تر برای بازی های رایانه ای هستید ، این هدست یک انتخاب مناسب است ، تنها مشکل واقعی عدم وجود حرکات قابل توجه در حین حرکت سریع سر است ، اما وضوح آن را ایجاد می کند. غیر از این ، ساخت پلاستیک می تواند کمی ارزان باشد ، اما از آنجایی که خود هدست نیز بسیار ارزان است اما هنوز هم تمام ویژگی های مهم را بسته بندی می کند ، نگهداری از آن در برابر ایسر کار سختی است.

آنچه دوست داشتیم
صفحه نمایش با وضوح بالا
ارگونومیک و سبک وزن است
نسبتاً مقرون به صرفه
آنچه ما دوست نداشتیم
برخی از تاری های حرکتی قابل توجه است
پلاستیک ساختمانی
مشاهده در آمازون
سامسونگ HMD ادیسه +

درباره هدست
در ادامه ، هدست دیگری برای پلت فرم Windows Mixed Reality طراحی کرده ایم و آن سامسونگ HMD Odyssey + است. بر خلاف مدل فوق Acer ، این محصول دقیقاً مناسب بودجه نیست ، هرچند که یک راه حل با احساس حق بیمه بیشتر با Rift S قابل مقایسه است.

بهترین هدست واقعیت مجازی با قیمت مناسب
در مورد قابلیت های HMD Odyssey + که قبلاً در مورد این هدفون دیگر گفته نشده است ، حرفی برای گفتن نداریم: از ویژگی های هدفمند قابل ردیابی در داخل و هدفون یکپارچه همهجانبه برخوردار است ، گرچه ویژگی تاج آن زیبایی 1600 80 2880 است صفحه AMOLED.

هدست واقعیت برتر
همه این موارد ، آن را به عنوان یک راه حل بسیار جذاب در مورد صفحه مشخصات ، خصوصاً در مورد صفحه نمایش ، تبدیل می کند. با این حال ، در بخش ارگونومی چندان مناسب نیست ، زیرا از نظر ظاهری بسیار سنگین است و می تواند برای استفاده طولانی مدت از آن ناراحت کننده باشد.

در نهایت ، ادیسه HMD + اگر بخواهید کمی هزینه اضافی را روی آن صفحه نمایش AMOLED خرج کنید ، خوب خواهد بود ، اما اگر اینگونه نباشد ، بدون شک Rift S اثبات می کند که یک سرمایه گذاری بهتر است – مگر اینکه بتوانید ادیسه را بدست آورید + تخفیف ، البته

آنچه دوست داشتیم
صفحه نمایش AMOLED با وضوح بالا
ساخت با کیفیت
صوتی همهجانبه
ردیابی داخل محکم
آنچه ما دوست نداشتیم
کمی گرانقیمت
بهترین ارگونومی نیست
مشاهده در آمازون
بهترین هدست VR برای سال 2020
بهترین هدست واقعیت مخلوط 2019
همه در همه، آن را کمی دشوار به انتخاب کردن تنها بهترین هدست VR برای سال 2020، از بازار است بسیار متنوع، با رقیب تر از قبل.

وقتی صحبت از این هدست می شود که بهترین انتخاب کلی باشد ، باید با Oculus Rift S برویم ، زیرا بدون شک بهترین ارزش را برای پول شما ارائه می دهد ، تا آنجا که به جریان اصلی مربوط می شود.

در مورد سطح بالا ، HTC Vive Pro یک انتخاب واضح است ، هرچند که ما توصیه نمی کنیم هزینه اضافی را در این زمینه صرف کنید ، زیرا برخی از ویژگی های مناسب ارائه شده در حال حاضر ، فاقد برخی از ویژگی های مناسب است. قیمت

و سرانجام ، وقتی صحبت از بازی VR با بودجه می شود ، Oculus Go قطعاً یک شبکه گسترده ایجاد می کند. این قیمت نسبتاً ارزان است و به مشتریان ارزش خوبی برای پول خود را ارائه می دهد ، اگرچه عمر باتری محدود قطعاً مشکل دارد.

اما اینها فقط گزینه های ما هستند! هر هدست VR که در اینجا ذکر شده است ، شایستگی ها و کاستی های خاص خود را در مقایسه با مدل های دیگر دارد ، بنابراین تا زمانی که ترجیحات خود و قابلیت های این هدست را در ذهن داشته باشید ، هر کدام از آنها می توانند به خوبی نیازهای شما را برآورده کنند!