باشگاه افسران قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد به موزه سکه تبدیل می‌شود

باشگاه افسران قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد به موزه سکه تبدیل می‌شود

[ad_1]

 سید امین قاسمی روز شنبه با بیان اینکه مرمت ساختمان باشگاه افسران مجموعه فرهنگی، تاریخی قلعه فلک الافلاک به پایان رسیده است، افزود: هم اکنون ضمن انجام فضاسازی اطراف آن، پیگیر ایجاد طرح محتوای این بنای تاریخی هستیم.

وی با اشاره به اینکه ساختمان باشگاه افسران تبدیل به موزه سکه و یا اشیای مفرغی خواهد شد، بیان کرد: ظرفیت ساختمان باید مطالعه شود و با توجه به اشیا و سکه‌های تاریخی که در اختیار داریم طرح محتوایی تهیه و از این بنا به عنوان موزه استفاده می کنیم.

وی با اشاره به اینکه در یک سال گذشته تلاش شده چند ساختمان برای ایجاد موزه آماده کنیم، اضافه کرد: در این راستا مرمت ساختمان باشگاه افسران در دستور کار قرار گرفت که پس از آماده سازی و ایجاد طرح محتوایی، بخشی از سکه‌ها و اشیا تاریخی استان را در آن به نمایش خواهیم گذاشت.

سید امین قاسمی با بیان اینکه بعد از موزه ایران باستان شاید، بیشترین و غنی‌ترین اشیا تاریخی در گنجینه آثار تاریخی لرستان وجود دارد اظهار داشت: به زودی گالری‌های موزه‌ای، ویترین‌ها و طرح محتوایی ساختمان باشگاه افسران آماده می‌شود و به عنوان موزه باستان شناسی؛ اشیای مفرغی، سکه‌ها و اشیای نقره‌ای در معرض بازدید عموم قرار می گیرند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان به تغییر کاربری ساختمان‌های موجود در عرصه قلعه فرهنگی، تاریخی فلک الافلاک به موزه اشاره و بیان کرد: در این راستا ساختمان سربازخانه نیز پس از مرمت کامل به موزه اشیاء تاریخی تبدیل خواهد شد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>