بازیکن اسبق تیم‌ملی فوتبال: ادامه بازی‌های لیگ به فصل آینده موکول شود

بازیکن اسبق تیم‌ملی فوتبال: ادامه بازی‌های لیگ به فصل آینده موکول شود

[ad_1]

مرتضی فنونی‌زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه بهتر است در شرایط کرونایی بازی‌های لیگ برتر به تعویق افتد، اظهار داشت: برخی تیم‌ها خواهان با برگزار نشدن لیگ هستند تا قهرمانی پرسپولیس که اکنون در صدر جدول قرار دارد، در حاشیه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از باشگاهها از جمله پرسپولیس تمرینات خود را به صورت فردی در سه ماه اخیر پیگیری کرده اند، اظهار داشت: برای تیم های پنجم تا دوازدهم حاضر در جدول رده بندی لیگ برتر به علت نبود سهیمه فصل بعد قهرمانان آسیا ادامه لیگ منطقی به نظر نمی رسد.

این پیشکسوت فوتبال تصریح کرد: هم اینک با تعطیلی لیگ ۳۰ تا ۴۰ درصد پرداختی‌ها به بازیکنان کسر شده که ادامه دار بودن لیگ هزینه زیادی را بر دوش باشگاهها قرار خواهد داد.

فنونی زاده به سطح نامطلوب کیفیت فنی و بدنی بازیکنان پس از وقفه سه ماهه لیگ برتر اشاره کرد و گفت: برگزاری مسابقات در شرایط فعلی می تواند آسیب های زیادی را برای بازیکنان به همراه آورد و از نظر کیفیت و چشم نوازی بازی با لیگ دسته سه کشور برابری خواهد کرد.

وی اضافه کرد: باید با تصمیم مسئولان فوتبال، سهمیه های لیگ قهرمان باشگاههای آسیا مشخص و ادامه فرآیند لیگ از فصل آینده کلید بخورد.

این مدافع اسبق تیم پرسپولیس یکی از نکات مثبت سرخآبی ها را حضور تماشاگران چند صد هزار نفری آنها در استادیوم‌ها دانست و گفت: اگر بنا باشد که بازی ها بدون حضور تماشاگر باشد، هیچ ذوق و شوقی برای تماشای بازی این تیم‌ها در بازی ها برای این تیم ها وجود نخواهد داشت.

با شیوع کرونا از ۹ اسفند ماه سال گذشته تاکنون تمامی بازی‌های لیگ برتر فوتبال و دسته یک کشور به تعویق افتاده است.

بنا بر اعلام مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ تا ظهر روز جمعه نهم خردادماه ۱۴۶ هزار و ۶۶۸ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۶۷۷ نفر رسیده است.

از هفته گذشته و با آغاز انجام تست کرونا از بازیکنان فوتبال تیم‌های مختلف، نتیجه آزمایش برخی از بازیکنان مثبت شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>