بازداشت خبرنگار سی ان ان به دلیل بازتاب اعتراضات خیابانی آمریکا 

بازداشت خبرنگار سی ان ان به دلیل بازتاب اعتراضات خیابانی آمریکا 

[ad_1]

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، “عمر جیمنز” و تیم همراه وی در زمان آنلاین پخش اعتراضات شهر مینه پولیس توسط نیروهای پلیس مورد بازداشت قرار گرفت. 

پلیس ایالت مینه سوتا می‌گوید به این علت خبرنگار شبکه سی ان ان مورد بازداشت قرار گرفته است زیرا وی به دستورات حرکت کن و اینجا نه ایست توجه نکرد. 

به گزارش شبکه سی ان ان، عمر جیمنز درست درزمانی که داشت به صورت زنده گزارش پخش میکرد توسط نیروهای پلیس بازداشت شده است. 

دستگیری خبرنگار شبکه سی ان ان باعث نارضایتی فوری خبرنگاران و بینندگان این شبکه شد و تیم والز رئیس دولت محلی مینه‌سوتا بزودی از این واقعه عذرخواهی کرد و آن را “کاملاً غیرقابل قبول” خواند. 

جیمنز کمی بیش از یک ساعت بازداشت بعد آزاد شد، اگرچه هنوز مشخص نیست که همکاران وی هنوز تحت بازداشت قراردارند یا خیر؟ 

در پی ادامه اعتراضات خیابانی به قتل یک سیاه پوست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه معترضان در شهر مینه پلیس ایالت مینه سوتا را اوباش دانست و تهدید کرد، هدف تیراندازی نیروهای پلیس و ارتش قرار خواهند گرفت. 

ترامپ در توئیت دیگری نوشت که نمی‌تواند تنها نظاره گر رخدادهای شهر مینه پلیس باشد. 

وی همچنین معترضان را تهدید به تیراندازی از سوی پلیس و ارتش کرد. 

همزمان با آشوب‌های گسترده در سراسر آمریکا در اعتراض به کشته شدن یک سیاهپوست از سوی پلیس مینیاپولیس، صدها تن از نیروهای گارد ملی این کشور روز جمعه برای سرکوب اعتراض‌ها و جلوگیری از گسترش بیشتر هرج و مرج و آشوب، به این شهر بزرگ ایالت مینه سوتا اعزام شده‌اند. 
 

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>