آیین‌های سالگرد ارتحال با وجود محدودیت‌ها در خراسان رضوی برگزار شدند

آیین‌های سالگرد ارتحال با وجود محدودیت‌ها در خراسان رضوی برگزار شدند

[ad_1]

سیدمهدی طباطبایی عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: آیینهای گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) بطور مشخص توسط هیات مذهبی ثارالله در میدان عدل خمینی، هیات بصیرت در مسجد والفجر واقع در خیابان آیت‌الله عبادی و هیات رهروان روح‌الله فرزندان شهدا در حسینیه این تشکل مذهبی در سطح کلانشهر مشهد برپا شده‌اند.

وی ادامه داد: هیات جامعه‌الحسین رزمندگان اسلام نیز برنامه پیاده‌ر ی خانوادگی را به مناسبت سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) ترتیب داد که امروز به سمت حرم مطهر امام رضا(ع) اجرا شد. 

رئیس شورای هیاتهای مذهبی خراسان رضوی گفت: همه‌ساله در این موعد حزن‌انگیز آیینهای بزرگداشت توسط هیاتها به صورتی باشکوه با حضور انبوه عاشقان امام راحل برپا می‌شد اما امسال بخاطر شیوع بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا و تاکید بر لزوم رعایت مسائل بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی در اجتماعات این مراسم بطور محدود انجام شده است. 

وی افزود: دیشب نیز مردم به صورت خودجوش در برخی مساجد مشهد و دیگر شهرهای استان خراسان رضوی مراسم گرامیداشت امام راحل را برگزار کردند.

طباطبایی ادامه داد: هرچند وضعیت برخی از این شهرها از لحاظ شیوع کرونا “سفید” است اما باز هم مراسم با رعایت دقیق و کامل موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی در اجتماعات آن هم بطور محدود برپا شد. 

وی گفت: امروز ۱۴ خرداد بین نماز ظهر و عصر در محل مصلای شهرهایی که از نظر شیوع کرونا وضعیت سفید دارند مراسم محدودی در سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. 

بر اساس اعلام جانشین رییس ستاد بزرگداشت مراسم ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در خراسان رضوی به دلیل شیوع بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا تجمع و برنامه‌ای در سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در حرم مطهر حضرت رضا (ع) برگزار نمی‌شود و بیشتر برنامه‌ها در سطح این استان به صورت مجازی در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شوند.

افزون بر پنج هزار هیات مذهبی ثبت شده در خراسان رضوی وجود دارند. از این تعداد دو هزار و ۵۰۰ هیات در مشهد فعال هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان هشت هزار و ۱۲ را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۱۲۵ هزار و ۲۰۶ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

“پاندمی کرونا” تاکنون در سطح جهان شش میلیون و ۴۵۵ هزار و ۱۰۸ نفر را بیمار کرده و جان ۳۸۲ هزار ۴۸۱ نفر را در ۲۱۲ کشور گرفته است. دو میلیون و ۶۸ هزار و ۴۸۲ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان  تاکنون درمان شده‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>