آیا کرونا کیش را تعطیل می کند؟

با شیوع بیماری کرونا در سرتاسر جهان، مشکلات متعددی گریبان گیر مردم شده است. زمانی که برای اولین بار این ویروس در چین شیوع پیدا کرد کمتر کسی فکر می کرد این ویروس هزار چهره بتواند کل دنیا را به هم بزند و بر جنبه های مختلف زندگی انسان ها اثر گذارد.

حالا که چند ماه از شیوع جهانی این ویروس گذشته است شاهد اتفاقات متعددی هستیم که هر کدام از آن ها می توانند بر روی بخش خاصی از زندگی مان تاثیرگذار باشند. از آنجایی که این ویروس به سرعت از فردی به فرد دیگر انتقال می یابد، در بیشتر کشورها برای جلوگیری از همه گیری و عوارض آن برخی فعالیت ها و شهرها تعطیل شدند.

در ایران نیز با یکه تازی این ویروس مشکلات متعددی برای صنوف مختلف به وجود آمده است و اقتصاد نیز دستخوش تغییراتی شده است. در حال حاضر با شیوع موج دوم کرونا و اعلام وضعیت قرمز در برخی از شهرها، امکان تعطیلی برخی از فعالیت ها و قرنطینه شدن شهرها وجود دارد. کرونا جزیره کیش را هم در وضعیت قرمز قرار داده و باعث شده است مسئولین این ناحیه به فکر تعطیلی برخی از فعالیت ها بیفتند.

آپلود عکس

 

 

احتمال تعطیلی جزیره کیش در پی شیوع کرونا

همانطور که در ابتدای مقاله نیز ذکر کردیم شیوع ویروس کرونا اثرات بسیار مخربی بر روی اقتصاد و سایر فعالیت های ما داشته است. از آنجایی که این ویروس به سرعت و از فردی به فردی دیگر منتقل می شود، برپایی اجتماعات و گردهمایی ها به یک معضل بزرگ تبدیل شده است.

صنعت گردشگری در این میان بیشترین آسیب را از شرایط به وجود آمده دیده است. کیش یکی از مناطقی است که به دلیل امکانات تفریحی و طبیعی مختلف سال هاست به یک مقصد محبوب برای گردشگران تبدیل شده است و افراد زیادی با تور کیش خود را به این جزیره می رسانند تا از این امکانات و تفریحات آبی موجود در کیش بهره ببرند.

با این حال با شیوع این ویروس، تب و تاب مسافرت به این ناحیه نیز فروکش کرده و همین امر مشکلات مختلفی را برای اهالی این ناحیه وجود آورده است. در هفته های آغازین شیوع ویروس کرونا، کیش و برخی از استان های جنوبی در وضعیت قرمز قرار گرفتند و به مدت سه ماه قرنطینه شدند.

با این حال به نظر می رسد وضعیت کیش در حال حاضر نیز قرمز است و اگر مردم به درستی پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند با بازگشت محدودیت ها و تعطیلی فعالیت ها مواجه خواهند شد.

 

 

میزان ابتلا به کرونا در کیش

به گفته سخنگوی سلامت در کیش به تازگی سه مورد جدید از ابتلا به کرونا در این جزیره ثبت شده است و با این احتساب، شمار مبتلایان به کرونا در کیش به 60 نفر رسیده است. این در حالی است که با رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت کیش چندی پیش به حالت سفید در آمده بود و موردی از ابتلای جدید در آن ثبت نمی شد.

با رفع برخی از محدودیت ها و بازگشت پروازها به کیش، شمار مسافرینی که به این ناحیه سفر می کردند نیز افزایش پیدا کرد و همین امر موجب بروز مشکلاتی همچون افزایش تعداد مبتلایان شد.

در طی روزهای گذشته چند واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک پلمپ شدند. هنوز هم در بسیار از اماکن پرتردد همچون بازارها و اتوبوس ها استفاده از ماسک آنگونه که باید جدی گرفته نمی شود و افراد زیادی هستند که با وجود شیوع ویروس کرونا به برپایی مراسم های غیر ضروری همچون عروسی و دورهمی می پردازند. همه این ها دست به دست هم داده اند تا شیوع ویروس کرونا در سرتاسر ایران و حتی کیش را افزایش دهند.

آپلود عکس

 

 

موج دوم کرونا در کیش

با شیوع موج دوم کرونا در ایران شهرهای مختلفی که قبلا در وضعیت سفید بودند دچار مشکل شدند و در نهایت در فهرست وضعیت قرمز قرار گرفتند. جزیره کیش نیز در طول چند روز اخیر با همین مشکل دست و پنجه نرم می کرد و در حال حاضر در فهرست شهرهایی که ابتلا در آن ها در حال افزایش است دیده می شود.

کیش یکی از مناطق گردشگری مهم ایران محسوب می شود و همین امر موجب شده است با برداشته شدن محدودیت ها سیل عظیمی از مسافران به سمت آن روانه گردد. رعایت نشدن فاصله اجتماعی، استفاده نکردن از ماسک، برپایی مراسم هایی که ضروری نیستند، رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی که از طرف مسئولین ارائه شده است بلای جان شهرهای مختلف از جمله کیش شده است. این جزیره که در ابتدا جزو شهرهای وضعیت سفید بود حالا وضعیت قرمز دارد و اگر مسئولین فکری به حالش نکنند مشکلات بیشتری گریبان گیر آن و بسیاری از افرادی که در این جزیره زندگی می کنند خواهد شد.

شیوع ویروس کرونا نه تنها کیش، بلکه شهرهای مختلف ایران را درگیر خود کرده است. در این میان مسافرت های غیرضروری و رعایت نکردن دستورالعمل ها باعث شده است هر روز بر تعداد مبتلایان افزوده شود و روزانه تعداد بسیار زیادی از ایرانیان به این ویروس مبتلا و یا جان خود را از دست بدهند. با همکاری مردم و مسئولین می توان بر این ویروس غلبه کرد تا دوباره شاهد بازگشت به شرایط عادی زندگی روزانه باشیم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>